با باتری های قابل تعویض؛

ساخت وسیله نقلیه هوایی خودران

ساخت وسیله نقلیه هوایی خودران شاه بلاگ: یك شركت خودروسازی می خواهد وسیله نقلیه خودران هوایی تولید كند. این وسیله نقلیه كه الكتریكی می باشد با باتری های قابل تعویض پرواز می كند. همچنین می تواند با هر شارژ به مدت ۳۰ دقیقه پرواز نماید.به گزارش شاه بلاگ به نقل از نیواطلس، شركت خودروسازی دایملر قصد دارد یك بالگرد الكتریكی به نام Volocopter بسازد. این شركت معتقد است این دستگاه پرنده خودران با ۱۸ پروانه قابلیت های زیادی دارد. درهمین راستا قصد دارد ۲۹ میلیون دلار برای اجرای این پروژه سرمایه جمع آوری كند.
دایملر در حوزه تولید وسایل نقلیه خودران، مانند بقیه شركت های خودروسازی فعال بوده است.

طرح ولوكوپتر نخست در سال ۲۰۱۳ به عنوان یك هواپیمای دو نفره الكتریكی ارائه شد. هدف از طراحی آن حمل و نقل افراد بین دو نقطه مشخص بدون نیاز به خلبان بود.

پس از آن دایملر بیش از ۱۰۰ آزمایش بی سرنشین انجام داد و سپس سال گذشته مدیر شركت نخستین آزمایش با سرنشین این وسیله نقلیه را اجرا كرد. البته این طرح بازبینی شد و ولوكوپتر۲ نیروی محركه خود را از باتری های قابل تعویض دریافت می كند. بنابراین اگر سوخت آن تمام شد می تواند فقط پس از چند دقیقه از زمین بلند شود.

وسیله نقلیه مذكور می تواند حدود ۳۰ دقیقه پرواز كند و به طور عمودی از زمین بلند شود و فرود آید. همچنین حداكثر سرعت آن ۱۰۰ كیلومتر برساعت اعلام شده است.
اكنون با تزریق ۲۹ میلیون دلار سرمایه به پروژه، ولوكوپتر مجهز به فناوری های بهتری خواهد شد. از سوی دیگر دبی به این شركت اجازه داده در سه ماهه چهارم سال جاری میلادی، وسیله نقلیه خودران هوایی را آزمایش كند.
 

1396/05/13
18:11:49
5.0 / 5
5192
تگهای خبر: تكنولوژی , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است