معاون پژوهشی دانشگاه آزاد خبر داد؛

راه اندازی ۲ مركز تحقیقاتی علوم و فناوری همگرا

راه اندازی ۲ مركز تحقیقاتی علوم و فناوری همگرا شاه بلاگ: معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: مقرر است بزودی دو مركز تحقیقاتی علوم و فناوری های همگرا در دانشگاه آزاد واحد قزوین و باشگاه پژوهشگران جوان راه اندازی شود.به گزارش شاه بلاگ به نقل از مهر، بیژن رنجبر در مراسم افتتاحیه سیزدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوكاپ آزاد ایران ۲۰۱۸ در نمایشگاه بین المللی تهران اظهار نمود: رویكردهای دانشگاه آزاد در برنامه های راهبردی تغییر كرده اند كه این مورد در معاونت پژوهشی تدوین شده است.
وی با تاكید بر تمركز بر نوآوری و تجاری سازی اظهار داشت: در صدد هستیم كه برنامه های این دانشگاه را بر مبنای نوآوری، تجاری سازی و خلق ثروت پیش ببریم.
معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی با تاكید بر حمایت و پشتیبانی هایی از فعالیت های علمی با هدف تولید پتانسیل بومی سازی اضافه كرد: در همین راستا در صدد هستیم بستری برای فعالیت نخبگان در زمینه های علمی فراهم سازیم.
رنجبر ادامه داد: حوزه های رباتیك و هوش مصنوعی، كاربردهای فراوانی در صنایع مختلف خودروسازی، خودروهای هوشمند و پرنده های بدون سرنشین و... دارند؛ از این رو باید به این مورد هم توجه ویژه ای داشت.
معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به راه اندازی دو مركز تحقیقاتی علوم و فناوری های همگرا اظهار داشت: مقرر است یكی از این مراكز در دانشگاه آزاد واحد قزوین و دیگری در باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد تأسیس شود.
وی با اشاره به اینكه دانشجویان دانشگاه آزاد واحد قزوین در مبحث رباتیك پیشگام هستند، از این رو در مركز تحقیقاتی علوم و فناوری همگرای این دانشگاه، به مبحث رباتیك توجه ویژه ای می شود، تصریح كرد: در باشگاه پژوهشگران جوان هم رویكرد سیاستگذاری در مركز تحقیقاتی علوم و فناوری همگرا مد نظر قرار گرفته است.

1397/01/17
14:16:34
5.0 / 5
4963
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است