برای نجات كودكانی كه به داخل آب سقوط می كنند؛

دستگاه ردیاب زیر آبی تولید شد

دستگاه ردیاب زیر آبی تولید شد شاه بلاگ: یكی از نگرانی های والدین هنگام استخر رفتن فرزندان، افتادن ناگهانی كودكان داخل آب است. به همین جهت یك مهندس انگلیسی درپی حل این مشكل برآمده و یك دستگاه تولید كرده است كه افتادن كودكان به داخل آب را خبر می دهد.


به گزارش شاه بلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، شنا كردن كودكان در استخر، همواره باعث نگرانی والدین آنها می گردد زیرا هر لحظه ممكن است به طرز ناگهانی به داخل آب سقوط كنند. در همین راستا و برای رفع این نگرانی، جان بارستد، مهندس برق انگلیسی، یك دستگاه اخطار تولید كرده است.
نحوه كار این دستبند به نحوی است كه به هنگام بازی كردن كودكان در محیط اطراف استخر، به دست كودك بسته می گردد و در صورت سقوط ناگهانی كودك به داخل آب، یك "سیگنال سونار"( ردیاب زیر آبی) با 3 درجه صدا، در داخل آب منتشر می گردد.


سپس این سیگنال توسط یك "هیدروفون"(وسیله ای برای دریافت موج های لرزه ای در آب كه بیشتر در اكتشافات لرزه ای دریایی به كار می رود) كه حاوی یك گیرنده شناور در داخل آب است، شناسایی می گردد. در این صورت گیرنده با یك اخطار 131 دسی بلی به صدا در می آید. این دستگاه همینطور یك زنگ اخطار به ریموتی كه در فاصله 150 متری كودك قرار دارد، ارسال می كند تا اطرافیان را هم از افتادن كودك به داخل آب با خبر سازد.1397/01/19
14:29:07
5.0 / 5
4433
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است