ساخت انیمیشن قدیمی آمریكایی بوسیله هوش مصنوعی

ساخت انیمیشن قدیمی آمریكایی بوسیله هوش مصنوعی شاه بلاگ: محققان با استفاده از ˮهوش مصنوعیˮ و برپایه ˮتوصیفات متنیˮ صحنه های كارتون ˮفلینت استون ها ˮ یا ˮعصر حجرˮ را تولید كردند.


به گزارش شاه بلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، فرآیند تولید "كارتون" زمان بر است. بنابراین محققان یك سیستم "هوش مصنوعی" تحت عنوان "Craft" تولید كرده اند كه به صورت خودكار و برپایه توصیفات متنی، صحنه های كارتون" فلینت استون ها" یا "عصر حجر" را تولید می كند.
این كارتون، نخستین مجموعه پویانمایی آمریكایی بوده است كه در سال های 1960 تا 1966 از تلوزیون آمریكا پخش گردید.
تیم تحقیقاتی این پروژه، با پردازش و قرار دادن بیش از 25 هزار كلیپ 3 ثانیه ای در سیستم، "Craft" را به نحوی ساختند تا عناصر این كارتون قدیمی را تشخیص داده و شناسایی كند.
هر كدام از این كلیپ ها شامل تعریفی از شخصیت های كارتون است. همینطور جریان كارتون در آن لحظه هم برای سیستم تعریف می گردد.
بنابراین "هوش مصنوعی" تنها نیازمند تنها یك یا دو خط تعریف یا اشاره به صحنه های كارتون است تا شخصیت ها و پس زمینه ها را با هم مرتبط ساخته و تركیب كند.
معمولا به كار بردن هوش مصنوعی بدون اشتباه است ولی گاهی اوقات در بازده محصولات خلل بوجود می آورد. ولی این كارتون ساده و پویایی و تحرك آن كم است.
به این ترتیب، این سیستم چگونگی استفاده از "هوش مصنوعی" در تولید كارتون در آینده را هدف قرار داده و می تواند برای كارتون های پیچیده تر هم مورد استفاده قرار گیرد.
از نكات منفی این سیستم این است كه منجر به كاهش فرصت های شغلی در این زمینه شده و خلاقیت سازندگان كارتون را می كاهد. اما به پویا نماها این امكان را می دهد كه به صحنه های منحصر به فرد كارتون بیشتر تمركز كنند و محتوای بیشتری از كارتون استخراج كنند.
با استفاده از این سیستم، سرعت صحنه های پویا نمایی بیشتر شده و لذت تماشای كارتون بیشتر خواهد شد.1397/01/27
16:14:23
5.0 / 5
5354
تگهای خبر: تولید , هوش مصنوعی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است