رئیس دانشكده خبر داد؛

راه اندازی سوله استارتاپ در پارك علم و فناوری دانشگاه تهران

راه اندازی سوله استارتاپ در پارك علم و فناوری دانشگاه تهران شاه بلاگ: رئیس دانشكده مهندسی مكانیك دانشگاه تهران از طریق اندازی سوله استارت آپ در دانشگاه تهران اطلاع داد و اظهار داشت: راه اندازی این سوله فرصت مناسبی در اختیار جوانان كارآفرین قرار می دهد.به گزارش شاه بلاگ به نقل از مهر، عباس زارعی هنزكی در سومین همایش و جشنواره صنعتی «رسم» با مبحث راه اندازی استارت آپ های لوازم خانگی اظهار داشت: امروز دانشگاه های نسل سوم به طوری برنامه ریزی شده اند كه در مسیر كسب و كار و تبدیل آن به ثروت حركت می كنند.
وی ادامه داد: خوشبختانه دانشگاه تهران هم با برنامه ریزی های انجام شده توانسته است در این مسیر گام بردارد تا بتواند دانش دانشجویان را به ثروت تبدیل كند.
رئیس پارك علم و فناوری دانشگاه تهران با اشاره به اینكه پارك های علم و فناوری در كشور ایران ارتباط دهنده دولت، دانشگاه و صنعت هستند، اظهار نمود: این پارك ها در مسیر اقتصاد دانش بنیان هستند و در اقتصاد دانش بنیان، تولید ملی و كاهش وابستگی اقتصادی به نفت دنبال می گردد.
زارعی در مورد اینكه ما باید به دنبال تولید علم نافع و علمی كه به دنبال حل مشكلات جامعه است، باشیم، اظهار داشت: دانشجویان در دانشگاه ها باید به گونه ای تربیت شوند كه اقدام به كسب وكار كنند به همین علت یكی از برنامه های ما تبدیل دانشگاه ها به دانشگاه كارآفرینی است.رئیس پارك علم و فناوری دانشگاه تهران بیان كرد: دانشگاه نسل اول، دانشگاه های آموزش محور هستند، كه تا دهه اول انقلاب ادامه داشته و به نام دانشگاه های آموزش محور یا دانشگاه های آموزشی شناخته می شوند و هدف و وظیفه آن دانشگاه، عرضه آموزش و صدور مدرك تحصیلی بوده و برای توسعه كشور فقط به تربیت نیروهای مجرب آموزش دیده پرداخته است. وی اضافه كرد: فارغ التحصیلان دانشگاه نسل اول برای امر تدریس در دانشگاه ها یا مراكز علمی و برای پر كردن پست های مدیریتی در صنعت كشور آماده شدند و آموزش نیروهای انسانی جامعه جهت آگاهی بخشی و افزایش سطح آگاهی جامعه و تربیت نیروی انسانی برای انجام امور صنعتی و مدیریتی كشور صرف می شد.
زارعی بر لزوم توجه به نقش استارت آپ ها اشاره نمود وگفت: برگزاری استارتاپ ها می تواند در توسعه فناوری های نوین كه یادگیری الكترونیكی است، اثرگذار باشد. توسعه قطب های علمی دانشگاه و رشد شركت های دانش بنیان همچون برنامه های آتی ما در پارك علم و فناوری دانشگاه تهران به حساب می آید.
پیشرفت و توسعه پایدار در گروی تلاش دانشجویان
در ادامه این مراسم كارن ابری نیا رئیس دانشكده مهندسی مكانیك دانشگاه تهران اظهار داشت: در واقع هدف از برگزاری این همایش نیاز واقعی دانشگاه و جامعه است تا از این طریق این نیازها برطرف شوند.
وی ادامه داد: ما در دانشگاه تهران باید فعالیت هایمان را به طوری عملیاتی نماییم كه در جهت نیازهای كشور صورت گیرند.
رئیس دانشكده مهندسی مكانیك دانشگاه تهران اضافه كرد: صنعت و دانشگاه باید در جهت یكدیگر باشند تا جوانان ما بتوانند از این طریق در اقتصاد كشور و تولید ثروت قدم بردارند.
ابری نیا اظهار داشت: برای رسیدن به پیشرفت و توسعه پایدار نیاز به اراده جهت پیشرفت و برنامه ریزی جامع دراز مدت و تقسیم كار ملی داریم و این مهم حاصل نمی گردد مگر با تلاش دانشجویان.
وی به راه اندازی سوله استارت آپ در دانشگاه تهران اشاره نمود و اظهار داشت: در واقع با راه اندازی این سوله نوآوری و فرصت مناسبی در اختیار جوانان كارآفرین شكل می گیرد و می توان از این طریق تولید ثروت كرد.

1397/02/08
11:08:46
5.0 / 5
4934
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است