برای اولین بار؛

هوش مصنوعی در مناظره با انسان برنده شد

هوش مصنوعی در مناظره با انسان برنده شد شاه بلاگ: یك سیستم هوش مصنوعی متعلق به شركت آی بی ام برنده مناظره با انسان شد.به گزارش شاه بلاگ به نقل از نیواطلس، فناوری هوش مصنوعی آبی بی ام در مناظره ای یك مناظره كننده حرفه ای را شكست داد.
این سیستم هوش مصنوعی كه Project Debater نام گرفته برای غربال كردن اطلاعات از منابع معتبر طراحی شده تا چشم اندازی دقیق و پرارزش در عصر ارتباطات فراهم آورد. در وب سایت پروژه آمده است: به تدریج Project Debater به افراد كمك می نماید تا مناظراتی قابل قبول و با عنایت به شهود داشته باشند. همزمان از تاثیرگذاری احساسات و تولید ابهام جلوگیری می كند.
مناظره ای كه در ۱۷ ژوئن انجام شد هم این ادعا را تایید می كند.
طبق گزارش بی بی سی، Project Debater بدون اتصال به اینترنت كار می كند. با این وجود سیستم هوش مصنوعی به صدها میلیون سند ذخیره شده دسترسی دارد. بیشتر این اسناد روزنامه و ژورنال های آكادمیك هستند. جالب تر آنكه این سیستم هیچ اطلاعی از مبحث بحث نداشت.
درمرحله بعد این ماشین در مواجهه با مناظره كننده انسانی قرار گرفت.
مبحث بحث هم تخصیص بودجه عمومی برای اكتشافات فضا بود. مناظره كننده انسانی و ماشین فرصت ۴ دقیقه سخنرانی، ۴ دقیقه نقد و ۲ دقیقه برای نتیجه گیری داشتند.
در نهایت بعد از مناظره تماشاچیان به نفع ماشین هوش مصنوعی رای دادند زیرا به نظرشان اطلاعات بیشتری داشت.
البته این پروژه همچنان در حال توسعه است. امكان دارد Project Debat سخنان خویش را با جمله بندی متفاوتی تكرار كند و گاهی اوقات از عبارت های خاصی استفاده می نماید. اما این موارد نكات ریزی هستند.
بحث مهم آن است كه اكنون هوش مصنوعی با آموزش می تواند مانند یك انسان سخن بگوید و بعد از جستجو در انبوهی از اطلاعات دلایلی قابل قبول صحیح ارائه نماید.
البته دلایل ماشین به علت كیفیت اطلاعاتی كه از آن استفاده می نماید، همیشه محدود است.

1397/03/30
14:00:50
5.0 / 5
5101
تگهای خبر: سیستم , هوش مصنوعی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است