كلید خودرو منسوخ خواهد شد؛

وقتی گوشی هوشمند، دزدگیر می گردد

وقتی گوشی هوشمند، دزدگیر می گردد شاه بلاگ: یك شركت فناوری، برنامه ای توسعه داده است كه می توان با استفاده از آن، درب خودرو را باز كرد و ایمنی بالایی هم دارد.به گزارش شاه بلاگ به نقل از ایسنا و به نقل انگجت، كسانی كه صاحب خودرویی از برندهای مربوطه هستند، می توانند از گوشی هوشمند خود بعنوان سوئیچ ماشین استفاده كنند.

كنسرسیوم اتصال خودرو(CCC)، تلفیقی از برندهای معروف گوشیهای هوشمند و خودرو را با توسعه یك برنامه ایمنی موسوم به "كلید دیجیتال"(Digital Key) به شما اجازه می دهد تا یك كلید مجازی برای خودروی خود دانلود كنید و توسط آن، درب خودرو را باز كنید، موتور را روشن كنید و حتی خودرو را در دسترس رانندگان دیگر بگذارید.

جای تعجب نیست كه این فناوری بیش از هر چیز دیگری بر امنیت تمركز دارد. روش كار بدین صورت است كه تولیدكننده خودروی شما از یك سیستم معتبر و ایمن برای ارسال كلید دیجیتال به گوشی شما استفاده می نماید كه از NFC نزدیك برای اعطای دسترسی استفاده می نماید.

بنابراین شما نمی توانید خودروی خویش را از داخل خانه یا مسافت دور باز كنید، اما این كار سبب می گردد كه دزدان برای باز كردن خودروی شما نیاز به گوشی شما هم داشته باشند!

مدتی طول خواهد كشید تا شركت های خودروسازی با این فناوری مطابقت پیدا كنند و آن را اجرا كنند، ازاین رو روزهای نگه داشتن كلید ماشین در جیب هنوز سر نیامده است.با این حال، عضویت كنسرسیوم نشان داده است كه كلید دیجیتال می تواند فراگیر شود.

اپل، ال جی و سامسونگ همچون برندهایی هستند كه این فناوری را در اختیار كاربران قرار خواهند داد. ضمن اینكه در آن طرف قضیه، شركت های خودروسازی بی ام و، هیوندای و فولكس واگن هم متعهد به انجام این كار شده اند.

همچنین صحبت از نسخه 2.0 این برنامه است كه متعهد به سازگاری بیشتر بین خودروها و گوشیهای هوشمند است و در سه ماهه اول سال 2019 عرضه خواهد شد.

با این برنامه به راحتی می توان كلیدهای رایج را كنار گذاشت و احیانا جزو ضروری خودروهای آینده خواهد بود.
1397/04/01
12:26:25
5.0 / 5
4802
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است