فراخوان پذیرش مبادی معرفی شركت های خلاق منتشر گردید

فراخوان پذیرش مبادی معرفی شركت های خلاق منتشر گردید شاه بلاگ: شتاب دهنده های فعال در سطح كشور كه حامی استارتاپ های حوزه های در رابطه با برنامه توسعه زیست بوم شركت های خلاق هستند، بعنوان مبادی معرفی، پذیرفته می شوند.به گزارش شاه بلاگ به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پرویز كرمی بیان كرد: آیین نامه برنامه توسعه زیست بوم شركت های خلاق از جانب معاون علمی و فناوری رییس جمهوری ابلاغ گردیده در كنار و بعنوان مكمل قانون پشتیبانی از شركت های دانش بنیان برای شركت های خلاق و نوآور است. پیرو این آیین نامه شركت های خلاق از جانب مجموعه های تخصصی كه اصطلاحاً مبادی نامیده می شوند، به دبیرخانه شركت های خلاق معرفی خواهند شد تا از مزیت ها و خدمات مبحث برنامه بهره مند شوند.
رئیس مركز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی بیان كرد: به منظور تسریع در احراز صلاحیت شركت های خلاق، مجموعه های متخصص در حوزه های مرتبط بعد از احراز صلاحیت شركت های خلاق، مجموعه های متخصص در حوزه های مرتبط بعد از احراز صلاحیت بعنوان مبادی معرفی شركت های خلاق به دبیرخانه برنامه معرفی می گردند.
به گفته مشاور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری شتاب دهنده های فعال در سطح كشور همچون مبادی موردنظر است كه بعد از ثبت نام و كسب صلاحیت بعنوان مبادی از جانب معاونت علمی، می تواند استارتاپ های زیر مجموعه خویش را كه در حوزه های خلاق و فرهنگی، كسب وكارهای نوین فعالیت داشته و ثبت حقوقی شده اند را بعنوان شركت خلاق به دبیرخانه برنامه معرفی نماید.
وی در مورد شرایط پذیرش مبادی برای همكاری با این برنامه اظهار داشت: این شرایط شامل دارا بودن یكی از شخصیت های حقوقی قابل ثبت در نظام قانونی كشور، دارا بودن حوزه فعالیت در رابطه با حوزه های صنایع خلاق مصوب در آیین نامه، دارا بودن نظام ارزیابی مستند استارتاپ ها، انجام دادن چرخه كامل شتاب دهی و دارا بودن حداقل سه خروجی استارتاپ است.
كرمی توضیح داد: مطابق آیین نامه ابلاغی، شركت های فعال در حوزه های كسب وكارهای دیجیتال و فضای مجازی؛ صنایع دیداری و شنیداری؛ میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی؛ هنرهای تجسمی و هنرهای نمایشی؛ بازی، اسباب بازی و سرگرمی؛ طراحی و معماری، نشر، چاپ و كتابخانه؛ گیاهان دارویی و طب سنتی در صورت احراز صلاحیت بعنوان شركت خلاق مشمول حمایت های این برنامه می شوند.
وی اظهار داشت: شتاب دهنده هایی كه شرایط مذكور را دارند با رجوع به سایت برنامه توسعه زیست بوم شركت های خلاق به نشانی ircreative.isti.ir می توانند اطلاعات خویش را به دبیرخانه این برنامه ارسال نمایند. كارشناسان دبیرخانه شركت های خلاق هم با شماره ۰۲۱-۸۳۵۳۲۴۷۵ آماده پاسخگویی به سؤالات هستند.

1397/05/04
18:36:03
5.0 / 5
4380
تگهای خبر: توسعه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است