ساخت نخستین دستگاه رباتیك تولید قطعات خودرو و هواپیما

ساخت نخستین دستگاه رباتیك تولید قطعات خودرو و هواپیما شاه بلاگ: پژوهشگران دانشگاه منچستر با همكاری یك شركت نروژی برای نخستین بار یك دستگاه بسته بندی و تولید قطعات ساخته اند كه از آن می توان برای تولید قطعات خودروها و هواپیماهای كم مصرف استفاده نمود.به گزارش شاه بلاگ به نقل از وی تری، این دستگاه تولید و بسته بندی نخستین دستگاه رباتیك هوشمند از این نوع به حساب می آید كه با دریافت فیبرهای كربنی آنها را به یكدیگر پیوند می زند و بدین شیوه قطعاتی پیچیده، سبك وزن و متناسب با نیازهای شركت های خودروسازی و هواپیماسازی تولید می كند.
تولید این محصول نتیجه دو سال همكاری میان دانشگاه منچستر و شركت نروژی Cygnet Texkimp است. دستگاه یادشده با استفاده از یك فناوری تازه می تواند لوله های انتقال سوخت و بخش های مختلف بال هواپیما را با هزینه ای پایین و با استقامت بالا تولید نماید. سرعت تولید قطعات مختلف هواپیما و خودرو از این طریق هم بالاست.
كارشناسان می گویند وزن كم این قطعات هم تاثیر فراوانی در افزایش كارآیی آنها خواهد داشت و انتظار می رود از آنها در صنعت خودروسازی و هواپیماسازی استقبال شود. البته برای نهایی سازی این دستگاه هنوز باید فعالیت های بیشتری صورت بگیرد.

1397/05/07
14:37:27
5.0 / 5
4326
تگهای خبر: پژوهش , تولید , خودرو , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است