بانك مركزی اعلام كرد:

پرداخت بیش از ۵۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات به شركت های دانش بنیان

پرداخت بیش از ۵۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات به شركت های دانش بنیان شاه بلاگ: بانك مركزی اعلام نمود كه تابحال بیش از ۵۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات به شركت های دانش بنیان پرداخت شده است.به گزارش شاه بلاگ به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تسهیلات پرداخت شده توسط شبكه بانكی كشور برای پشتیبانی از شركت های دانش بنیان از خردادماه سال ۱۳۹۶ تا خردادماه سال جاری، به ۵۰۰۸۴.۴ میلیارد ریال رسید.
تسهیلات پرداختی بانك های خصوصی۲۳۶۰۵.۵ بوده است. مؤسسات اعتباری هم ۱۴۸۲۵.۷ به این شركت ها پرداخت كردند. همینطور میزان تسهیلات پرداختی توسط موسسات اعتباری در بازه زمانی یادشده ۱۱۶۵۳.۲ میلیاردریال بوده است.
در ۳ماهه منتهی به خردادماه ۱۳۹۷، معادل ۱۲۷۸۵.۵ میلیارد ریال تسهیلات به ۳۷۷ شركت دانش بنیان پرداخت گردید كه به صورت میانگین سهم هر شركت دانش بنیان ۳۳.۹ میلیارد ریال تسهیلات بوده است.
بانك های ملی و ملت به ترتیب با ۲۹۶۳.۳ و ۲۹۱۶.۶ میلیاردریال بیش ترین مبلغ پرداختی به این شركت ها را به خود اختصاص داده اند.
مانده كل تسهیلات پرداختی به ۱۱۲۹ شركت دانش بنیان تا آخر خردادماه سال ۱۳۹۷ معادل ۶۲۲۳۱.۳ میلیارد ریال معادل پرداخت میانگین ۵۵.۱ میلیارد ریال به هر شركت است كه بیش ترین مانده به بانك های ملی(۱۲۰۵۷.۴ میلیارد ریال) و صادرات (۸۵۴۴.۹ میلیارد ریال) متعلق می باشد.
همچنین مانده مطالبات غیرجاری به میزان ۱۰۴۲۱.۳ میلیارد ریال بود كه این میزان متعلق به ۱۷۸ شركت دانش بنیان و معادل ۱۶.۷ درصد كل مانده تسهیلات است.
مانده مطالبات غیر جاری شامل ۲۶۸۹.۳ ریال سررسید گذشته برای ۸۵ شركت، ۲۲۵۰۱ میلیارد ریال معوق برای ۴۱ شركت و ۵۴۸۱ میلیارد ریال مشكوك الوصول است كه به ۵۲ شركت اختصاص دارد.
این تسهیلات با حمایت معاونت علمی و فناوری و در جهت تحقق پشتیبانی از شركت های دانش بنیان توسط شبكه بانكی كشور پرداخت شده است.

1397/05/23
13:15:04
5.0 / 5
4983
تگهای خبر: دانش , دانش بنیان , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است