پیش بینی و پیشگیری از سقوط سالمندان با سنسور پوشیدنی جدید

پیش بینی و پیشگیری از سقوط سالمندان با سنسور پوشیدنی جدید شاه بلاگ: محققان موسسه فناوری كارلسروهه آلمان یك دستبند هوشمند توسعه داده اند كه می تواند از افتادن سالمندان در مواقع مختلف جلوگیری كند.به گزارش شاه بلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، حتی یك بار زمین خوردن هم می تواند هم از لحاظ جسمی و هم از نظر روحی به صورت جدی بر روی یك سالمند تاثیر بگذارد. بدین سبب بهترین كار ممكن این است كه از وقوع این اتفاق از همان ابتدا جلوگیری شود.

یك سنسور پوشیدنی جدید كه بر روی مچ دست بسته میگردد و با یك اپلیكیشن قابل نظارت است، توسط محققان موسسه فناوری كارلسروهه آلمان(KIT) تولید شده است كه بدین منظور طراحی شده است.

خطر سقوط یك سالمند به صورت معمول توسط آزمایش های انجام شده در بیمارستان های سالمندان و یا از راه سابقه زمین خوردن های قبلی ارزیابی میگردد.

تیم سازنده این سنسور به رهبری یك مهندس برق به نام "تیمیسلاو پوزائیك" به دنبال احداث یك فناوری بود كه اجازه می داد تا ریسك سقوط، ارزیابی شود و بتواند این ارزیابی را پیش از وقوع آن انجام دهد.

نمونه اولیه این دستگاه با استفاده از سنسورهای حركتی، تعداد و نوع قدم برداشتن های در حین راه رفتن فرد سالمند، ثبات وی در حال ایستادن و هماهنگی بازوها و پاهای وی را ارزیابی می نماید.

این دستگاه با استفاده از جی پی اس، موقعیت مكانی سالمند را محاسبه می كند و بدین ترتیب، محیط های مختلفی را كه فرد سالمند در آن است، ارزیابی می نماید تا وی را از خطرات احتمالی آگاه كند.

الگوریتم سفارشی تعبیه شده در اپلیكیشن این دستگاه، به صورت متناوب داده های آنرا تجزیه و تحلیل می كند و تعیین می كند كه آیا كاربر در معرض خطر قرار دارد یا خیر.

در صورت وجود خطر، روش هایی مانند تمرین تعادل، تغییر در داروهای مصرفی یا به حداقل رساندن خطرات سقوط پیشنهاد میگردد.

این سیستم از راه یك آزمایش بالینی شامل بیماران بیمارستان "رابرت بوش" در شهر اشتوتگارت آلمان توسعه داده شد و الان از راه همكاری بین موسسه فناوری كارلسروهه و سیستم مراقبت از سلامت بوش در حال تجاری سازی است.

امید است كه این دستگاه در چند سال آتی در دسترس عموم قرار گیرد.
1397/08/25
18:42:13
5.0 / 5
5235
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است