نمایشگاه CES ۲۰۱۹

با این ابزار تنفس راحت تری در هنگام استرس داشته باشید

با این ابزار تنفس راحت تری در هنگام استرس داشته باشید شاه بلاگ: یك شركت ژاپنی، نوعی ابزار چوبی نمایش داده كه می تواند به تنفس كاربر در هنگام استرس كمك نماید.


به گزارش شاه بلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از تك كرانچ، معمولا نفس كشیدن هنگام استرس و اضطراب، دشوار است. معمولا به كسانی كه هنگام اضطراب، تنفس سختی دارند، نوشیدن چای، قهوه، چای سبز و همین طور ورزش كردن سفارش میگردد اما شاید یكی از فناوری های جدید "نمایشگاه بین المللی سی.ای.اس"(CES) باز بتواند به برطرف نمودن این مشكل كمك نماید.
شركت ژاپنی "هاشیموتو"(Hashimoto) ابزاری موسوم به "كیتوكی" (Kitoki) نمایش داده كه می تواند هنگام استرس، هوای تازه را به ریه های كاربر خود وارد كند تا احساس آرامش به او انتقال یابد. كافیست كاربر، كیتوكی را در دست بگیرد و نفس عمیق بكشد تا هوای تازه در ریه هایش پمپاژ شود. كیتوكی می تواند اثر خونسردی بر تنفس را تحلیل كند و كاربران را دستیابی به خونسردی بدون استفاده از داروهای مضر یاری دهد.


شاید كیتوكی، در نگاه نخست جذاب نباشد برای اینكه عملكرد آن، دقیقا معین نمی باشد. ایده سازندگان این است كه كاربران هنگامیكه نیاز به آرامش دارند، كیتوكی را در دست بگیرند برای اینكه شكل مدور و بافت چوبی آن، حس خوبی را در اولین مرحله به كاربر منتقل می كند. سپس كاربر، انگشتان خودرا روی دكمه های كوچك كیتوكی قرار می دهد و تنفس را از دهانه آن آغاز می كند.


اگر ابزار تشخیص دهد كه تنفس كاربر به قدر كافی عمیق بوده، لامپ كوچك LED آن روشن میگردد. هدف از ساخت این ابزار، جلوگیری از تنفس سریع تر و عمیق تر از حالت طبیعی یا "هایپرونتیلیشن" (hyperventilation) و افزایش خونسردی كاربر است. كیتوكی با این كار به یك نشانگر عمومی برای سنجش استرس كاربر تبدیل میگردد. اگر كیتوكی تشخیص دهد كه كاربر خونسردی خودرا بازیافته، صدای وزوز مانندی منتشر می كند؛ در غیر این صورت كاربر باید به تنفس ادامه دهد.


كیتوكی، ابزار به خصوصی نیست و نباید از آن انتظار تحول چشمگیری را داشت اما طراحی خوب و ساده ای دارد و می تواند برای كمك به كاهش استرس موثر باشد.1397/10/20
13:11:42
5.0 / 5
4609
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است