ایرباس در اندیشه تولید هواپیماهای خودران

ایرباس در اندیشه تولید هواپیماهای خودران شاه بلاگ: بااینكه تولید هواپیماهای خودران مدتی است كه شروع شده اما هنوز خبری از تولید هواپیماهای مسافربری بدون خلبان نیست. با این وجود ایرباس می خواهد این ایده را عملیاتی كند.به گزارش شاه بلاگ به نقل از دیجیتال ترندز، گرازیا ویتادینی مدیر ارشد امور فناوری ایرباس در سخنرانی خود در كنفرانس طراحی و حیات دیجیتال در مونیخ آلمان اشاره كرد ایرباس می خواهد با استفاده از هوش مصنوعی در آینده ای نزدیك هواپیماهای مسافربری تولید نماید كه بتوانند به صورت كاملا خودكار به سمت مقصد پرواز كرده و در فرودگاه از قبل برنامه ریزی شده فرود آیند.
ایرباس می خواهد این طرح را در دو مرحله اجرا نماید. در مرحله اول یكی از دو خلبان هواپیماهای تولیدی ایرباس حذف شده و سیستم های كامپیوتری جایگزین آن می گردد. در مرحله دوم خلبان دیگر هم حذف میگردد و هدایت هواپیما به صورت كاملا خودران صورت می گیرد.
حذف خلبان از هواپیماهای مسافربری برای شركت های هواپیمایی بسیار مفید می باشد، برای اینكه هزینه های آنها را به سبب عدم پرداخت حقوق به خلبان ها به میزان چشمگیری می كاهد. بررسی ها نشان داده است در سال ۲۰۱۷ بیشتر از ۳۰ میلیارد دلار بودجه در صنعت هواپیمایی صرف پرداخت حقوق به خلبانان شده است. از طرف دیگر این تحول به صرفه جویی در مصرف سوخت می انجامد، برای اینكه هواپیماهای خودران مسیریابی را با دقت بیشتری انجام می دهند.
البته مهم ترین چالش در این زمینه اقناع مقامات سیاسی و باز مسافران عادی در مورد امنیت هواپیماهای خودران است. بررسی كه در این زمینه توسط بانك سرمایه گذاری یو بی اس سوئیس صورت گرفته نشان داده است ۵۴ درصد از مردم جهان فعلا به هیچ عنوان تمایلی به مسافرت با هواپیماهای خودران ندارند و تنها ۱۷ درصد از آنان با رضایت كامل حاضر به استفاده از چنین هواپیماهایی هستند. بدین سبب به نظر می آید در گام اول هواپیماهای باربری خودران شوند.

1397/11/01
13:58:32
5.0 / 5
5050
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است