طبق برنامه ریزی ژاپنی ها

ربات ها در ماه پایگاه خواهند ساخت

ربات ها در ماه پایگاه خواهند ساخت شاه بلاگ ربات ها در ماه پایگاه خواهند ساخت


به گزارش شاه بلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، "آژانس فضایی ژاپن" اخیراً اعلام نموده كه می خواهد با كمك ربات ها پایگاهی در ماه بسازد برای اینكه ربات ها به صورت خودمختار و بدون نظارت مستقیم انسان می توانند این كار را انجام دهند.
حدود سه سال است كه پژوهشگران در حال كوشش برای تحقق این رؤیا هستند. این پروژه همكاری میان آژانس جستجوهای هوافضای ژاپن یا جاكسا (JAXA) و سه دانشگاه ژاپن یعنی "مؤسسه فناوری Shibaura"، "دانشگاه الكترو ارتباطات" و "دانشگاه كیوتو" است.
اخیراً طی این همكاری پژوهشگران آزمایشی را در زمینه ساخت و ساز خودكار در پایگاه آزمایشی "Kajima Seisho " انجام دادند.
مقامات جاكسا اخیراً در اطلاعیه ای اعلام نمودند كه طی این آزمایشات آنها از یك "بكهو لودر" ۷ تنی خودكار به منظور تمرین جهت استفاده از ربات ها برای ساخت پایگاه در ماه استفاده كردند.
طی این آزمایشات، آنها بكهو خودكار را در مكانی قرار داده و و از طریق دور آنرا كنترل كردند. عملیات هایی كه نیاز به مدیریت بهتر داشتند با كنترل از طریق دور توسط انسان انجام می شد. بكهو مذكور با ابزار فوق پیشرفته و كنسول كنترل اتوماتیك از طریق دور كنترل می شد. بدنه این بكهو لودر از ابزارهایی ساخته شده است كه از آن در مقابل برخورد شهاب سنگ و برخی اشعه ها محفظت می كند.


بكهولودر نوعی تراكتور مجهز به بیل جلو به نام(Loader) و بیل عقب به نام(BackHoe) است. این دستگاه در اندازه ها و مدلهای كوچك و بزرگ مناسب برای كار در مزارع و كارهای عمرانی و ساختمانی طراحی شده است.
البته ساخت یك پایگاه در ماه تنها برنامه آژانس فضایی ژاپن نیست بلكه این آژانس اواسط ماه مارس سال جای باز اعلام نمود برای ساخت یك ماهنورد با شركت خودروسازی تویوتا همكاری كرده است. همكاری تویوتا و جاكسا به ساخت كاوشگری منجر خواهد شد كه قادر به اعزام فضانوردان به ماه بدون نیاز به لباس مخصوص است. این ماه نورد قادر خواهد بود ۱۰ هزار كیلومتر از سطح ماه را كاوش كند و جاكسا می خواهد این فضاپیما را در سال ۲۰۲۹ میلادی احتمالاً سوار بر موشك "ژاپن-V" راهی فضا كند كه ماه پیما شش ماه پس از پرتاب باز به ماه خواهد رسید.
جاكسا اعلام نموده كه این ماه نوردهای سرنشین دار دارای كابین هایی خواهند بود كه به كاوشگر اجازه حمل فضانوردان در مسافتی وسیع در سطح ماه را می دهد.
در كانسپت ماه نورد طراحی شده توسط تویوتا آمده است كه این ماه نورد برای حمل دو فضانورد طراحی شده است و از انرژی خورشیدی و فناوری سوخت سلولی برای حركت استفاده خواهدنمود.
جاكسا برنامه ریزی كرده كه انسان ها را در دهه ۲۰۳۰ میلادی به ماه اعزام كند.1398/01/19
14:31:44
5.0 / 5
4685
تگهای خبر: پژوهش , پیشرفت , خودرو , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است