تفاهم نامه همكاری علمی با فیلیپین منعقد شد

تفاهم نامه همكاری علمی با فیلیپین منعقد شد شاه بلاگ: وزیر علوم و فناوری فیلیپین در مراسم امضای تفاهمنامه اظهار داشت: ایران یكی از كشورهای برخوردار از دانش و فناوری در حوزه های مهمی مثل نانو است و می تواند افق های تازه ای برای همكاری دو كشور بگشاید.به گزارش شاه بلاگ به نقل از معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری، تفاهم نامه همكاری مشترك علمی و فناوری بین معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و وزیر علوم و فناوری فیلیپین به امضا رسید تا راه برای همكاری فعالان علمی و فناوری دو كشور هموار شود. مهم ترین هدف این تفاهم نامه همكاری مشترك، ارتقا و توسعه این همكاری ها با به كار بستن قوانین و آئین نامه های موجود دو كشور است.
«دولا پنیا» وزیر علوم و فناوری فیلیپین در این مراسم، از پیشرفت های تأثیرگذار و محوری ایران در فناوری های پیشرفته گفت و افزود: ایران در حوزه های گوناگون فناوری برخوردار از پیشرفت هایی قابل توجه است؛ فیلیپین علاقه دارد تا در حوزه هایی چون زیست فناوری كشاورزی، نانوفناوری، علوم اعصاب، پزشكی، دارویی، مواد و ساخت پیشرفته از توانمندی های ایران بهره جوید.
به گفته وی كشور ایران بعنوان یكی از كشورهای برخوردار از دانش و فناوری در حوزه های مهمی مثل نانو می تواند، افق های تازه ای برای همكاری دو كشور بگشاید.
تبادل و همكاری دانشجویان دكتری و پژوهشگران
وزیر علوم و فناوری فیلیپین تبادل و همكاری دانشجویان دكتری و پژوهشگران را یكی دیگر از محورهای تعامل دو كشور عنوان نمود و اظهار داشت: ما همین طور لیستی از رویدادهای بین المللی در حوزه نانوفناوری داریم و ایران می تواند بعنوان یك محور اصلی در حوزه های گوناگون پزشكی و فناوری های مواد پیشرفته حضوری پررنگ داشته باشد.
همكاری برمبنای توانمندی های ایران در فناوری های پیشرفته در دستور كار فیلیپین
دولاپنیا افزود: فیلیپین باز گروه نانوفناوری و مواد پیشرفته، مراكز تحقیقاتی و انستیتو های توسعه فناوری را در اختیار دارد. همین طور در حوزه توسعه فناوری انرژی های نو و پیشرفته و تجدید پذیر باز گام هایی برداشته است.
وی اضافه كرد: پیشرفت های ایران در حوزه هایی مانند زیست فناوری كشاورزی خوشحال كننده است چراكه ایران می تواند در ذیل همكاری دانشگاه های دو كشور، ضمن گسترش دانش و فناوری فیلیپین به توسعه پایدار همكاری ها كمك نماید.
وزیر علوم و فناوری فیلیپین با اشاره به اینكه همكاری مشترك علمی و فناوری می تواند به دولت های دو كشور توسط دانشگاه، مراكز تحقیقاتی و انستیتوها كمك نماید، اظهار نمود: ما یك سری مركز تحقیقاتی داریم كه می تواند تحت مدیریت متمركز وزارتخانه و معاونت علمی و فناوری نوع همكاریهای جدید نه به معنای سنتی آن بلكه از جنس نوآوری و دانش در حوزه های مورد اشاره را مدیریت كند.

1398/01/25
15:29:07
5.0 / 5
4264
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است