در ستاد توسعه فناوری های فضایی؛

شبكه نوآوری پرنده های بدون سرنشین و پهپادهای تجاری افتتاح شد

شبكه نوآوری پرنده های بدون سرنشین و پهپادهای تجاری افتتاح شد شاه بلاگ: شبكه نوآوری پرنده های بدون سرنشین و پهپادهای تجاری در ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری افتتاح شد.به گزارش شاه بلاگ به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با عنایت به اهمیت بالای صنعت پهپاد در كشور، شبكه نوآوری بعنوان حلقه ارتباطی صنعت، نخبگان و شركت های دانش بنیان فعال در حوزه پهپادی با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و تحت نظارت ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته افتتاح شد.
با توجه به موفقیت های بسیار زیاد در حوزه پهپادی در كشور و به علت پراكنده بودن برنامه ها در این عرصه، مقرر شد، فعالیت های این حوزه یكپارچه شود. بر همین اساس، با حمایت ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری، شبكه نوآوری پرنده های بدون سرنشین و پهپادهای تجاری شكل گرفت.
اهداف اصلی این مركز شامل «تلاش برای بهره مندی از تمامی قابلیت های موجود در صنعت با هدف تولید پهپادهایی ویژه با نگاه تجاری به منظور ورود به بازارهای بین المللی» و «ایجاد نشان تجاری شناخته شده برای این محصولات تولید شده به منظور عرضه در بازارهای بین المللی» می شود.
این مركز از بخش های مختلفی چون «بخش توسعه فناوری»، «بخش توسعه محصول» و «بخش توسعه خدمات» تشكیل شده است. مهم ترین وظیفه شبكه نوآوری برای شركت های دانش بنیان خدماتی، عرضه تسهیلات برای خرید پهپاد، ایجاد بازار برای آنها از راه مذاكره با مراكز مختلف دولتی و عرضه آموزش های لازم كاربرد پهپاد و توسعه كسب وكار است.


منبع:

1398/02/19
11:46:08
5.0 / 5
4714
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است