گوگل به داشتن هوایی سالم تر كمك می نماید

گوگل به داشتن هوایی سالم تر كمك می نماید شاه بلاگ: گوگل می خواهد اطلاعات حاصل شده توسط خودرو های ˮ Street View ˮ را با دانشمندان به اشتراك بگذازد.


به گزارش شاه بلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، چند سالی است كه گوگل پروژه "ایر ویو" را انجام می دهد كه به كنترل كیفیت هوا بپردازد.
گوگل در این پروژه خودروهایی را راه اندازی كرده است كه اطلاعاتی راجع به كیفیت هوا جمع آوری می كنند.
این خودرو ها بعنوان قسمتی از برنامه گوگل برای سنجش آلودگی هوا در سراسر جهان، بیشتر از سه سال در كالیفرنیا فعالیت كردند و كیفیت هوای این شهر را سنجیدند.
حال گوگل اعلام نموده كه دانشمندان می توانند اطلاعات به دست آمده از كیفیت هوای این شهر را دریافت نمایند. البته باید گفت تمام اطلاعات حاصل شده در دسترس عموم قرار نمی گیرد.
در پروژه "ایر ویو"( Air View) گوگل در سال ۲۰۱۲ میلادی در ابتدا خودرو های " Street View" را به سنسورهای آلودگی هوا" مجهز كرد و در " اوكلند" كالیفرنیا راه اندازی نمود.
گوگل با شركت" "آكلیما"(Aclima) كه سنسورهای كیفیت هوا متصل به اینترنت می سازد، همكاری كرد و مناطق استفاده از خودرو را توسعه بخشید.
این حسگرها می توانند گازهای گلخانه ای، ذرات جامد، اوزون، نیتروژن دی اكسید و غیره را شناسایی كنند.
گوگل هم اكنون این پروژه را در شهرهایی از قبیل كپنهاك، آمستردام، هوستون، لندن و … نیز پیگیری كند و می خواهد تا اواخر سال ۲۰۱۹ میلادی پروژه "ایرویو"را در آسیا، آفریقا و آمریكای جنوبی گسترش دهد و ۵۰ خودرو مجهز به سنسور را تولید نماید.
منبع:

1398/03/16
19:40:14
5.0 / 5
4266
تگهای خبر: اینترنت , توسعه , تولید , جت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است