خانه استیجاری با پرینتر ۳ بعدی ایجاد می شود

خانه استیجاری با پرینتر ۳ بعدی ایجاد می شود شاه بلاگ: مقرر است خانه ای با استفاده از پرینتر 3 بعدی و از مواد طبیعی ساخته شود كه 50 درصد قدرتمندتر از سیمان است. این خانه به افراد اجاره داده می شود.


به گزارش شاه بلاگ به نقل از دیلی میل، یك خانه كه با پرینتر سه بعدی ایجاد می شود تجربه اقامت در مریخ را روی زمین برای ساكنان خود فراهم می آورد. این خانه نوآورانه كه Tera نام دارد در مناطق جنگی نیویورك و در كنار رودخانه هادسون ساخته و اجاره داده می شود. Teraدر حقیقت حاصل فعالیت های یك آژانس طراحی نیویوركی به نام AI SpaceFactory است.
این شركت قبلاً برای ارائه طرح Marsha habitat در چالش اقامتگاه سه بعدی ناسا برنده جایزه ۵۰۰ هزار دلاری شده بود. طرح اقامتگاهMarsha در ماه می چالش ناسا برای ساخت اولین اقامتگاه در مریخ برنده شد. به هر حال هزینه اجاره بهای خانه Tera برای تحقیق و توسعه فناوری های تجدیدپذیر و ماندگار آینده به كار می رود. چنین فناوری روی زمین و مریخ كارآمد خواهد بود و در آینده مبنایی برای شهرك سازی در مریخ را فراهم می آورد. جالب آنكه می توان خانه مذكور را بعد از آخر عمر به كامپوست تبدیل كرد. Teraبه وسیله مواد اولیه و فناوری های پرینت ۳ بعدی ایجاد می شود كه برای اقامتگاه Marsha طراحی شده بود. این خانه از كامپوزیت بیوپلیمر بازالت ایجاد می شود كه از موادی مانند ذرت و نیشكر به دست می آید. ناسا این ماده را آزمایش كرده است. همین طور این سازمان تایید كرده بیوپلیمر بازالت حداقل ۴۰ درصد قدرتمندتر از سیمان است. به هر حال این اقامتگاه سیلندری شكل را می توان از مواد طبیعی و تجدیدپذیری ساخت كه در مریخ وجود دارد. سازه مذكور می تواند در مقابل بادهای شدید و اشعه های خورشید از فضانوردان محافظت كند.


منبع:

1398/04/06
11:06:00
5.0 / 5
5279
تگهای خبر: اجاره , توسعه , فضا , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است