تصاویر جدید از ماده مرموز ماه منتشر گردید

تصاویر جدید از ماده مرموز ماه منتشر گردید به گزارش شاه بلاگ كاوشگر چینی یوتو۲ كه در نیمه تاریك ماه است، تصاویر جدیدی از ماده ژل مانندی را ثبت كرده است. این ماده در یكی از دهانه های ماه رصد شده و ماهیت آن هنوز مشخص نمی باشد.


به گزارش شاه بلاگ به نقل از بی جی آر، در اوایل ماه جاری میلادی، سازمان فضایی چین اعلام نمود كاوشگر Yutu-2 كه به قسمت تاریك ماه ارسال شده، یك ماده عجیب رصد كرده است. این كاوشگر در یكی از دهانه های ماه با ماده ای براق روبرو شده بود كه ظاهری ژل مانند داشت. هیچ كس به صورت دقیق نمی داند این ماده چیست. اما برخی دانشمندان معتقدند این ماده تحت تاثیر برخورد یك شی آسمانی با سطح ماه به وجود آمده است. حالا دانشمندان چینی تصاویر جدیدی از دهانه مذكور و مواد داخل آن منتشر نموده اند. اما ماهیت ماده ژل مانند همچنان مرموز است.
میان تصاویر جدید، تصاویری از سطح ماه، ردچرخ های كاوشگر روی سطح سیاره و دهانه حاوی ماده عجیب وجود دارد. ثبت تصویر از این ماده از فاصله نزدیك چالش برانگیز بود، چونكه مواد اطراف دهانه خطری برای كاوشگر هستند. با این وجود محققان این پروژه توانستند تصاویر جدیدی از ماده ژل مانند ثبت كنند.
در تصویر كلوز آپ قسمتی از آن با رنگ دیگری مشخص شده است. دوربین این كاوشگر تصاویر از سطح ماه را سیاه و سفید ثبت می كند ازاین رو رنگی كه در تصویر دیده می شود در حقیقت رنگ واقعی ماده است. اسكن های این ماده با یك طیف سنج سرنخ های بیشتری از ماهیت آن فراهم می آورد اما محققان چینی اطلاعات جدیدی درباره آن منتشر نكرده اند. دانشمندان معتقدند این ماده احیانا برخورد یك شی آسمانی با ماه به اندازه كافی گرما تولید كرده تا از مواد معدنی پراكنده در سطح ماه، ماده ژل مانند را به وجود بیاورد كه بخش هایی از آن باقی مانده است.
این فرصتی ایده آل برای كسب دانش درباره نیروهایی است كه به میلیاردها سال قبل به ماه شكل دادند.

1398/06/30
15:20:09
5.0 / 5
4461
تگهای خبر: تولید , دانش , دوربین , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است