تولید سفینه ماه نشین ناسا توسط بلو اوریجین

تولید سفینه ماه نشین ناسا توسط بلو اوریجین به گزارش شاه بلاگ شركت بلو اوریجین كه جف بزوس مدیرعامل آن است، وظیفه تولید فضاپیمای ویژه ناسا كه مقرر است بر سطح كره ماه فرود آید را بر عهده گرفته است.به گزارش شاه بلاگ به نقل از اینترستینگ اینجینیرینگ، شركت بلواوریجین گروهی را مامور طراحی و ساخت فضاپیمای ناسا كرده كه مقرر است در چارچوب برنامه آرتمیس ناسا در آینده نزدیك بر سطح ماه فرود آمده و مأموریت های اكتشافی مختلفی را انجام دهد.
به گفته جف بزوس كه مدیرعامل شركت آمازون هم هست، لاكهید مارتین، نورتروپ گرومن و دراپر هم برای اجرای این مأموریت با بلواوریجین همكاری می كنند. انتظار می رود با تكمیل این طرح سفر مجدد فضانوردان امریكایی به ماه تا سال ۲۰۲۴ ممكن شود. در این سفر برای نخستین بار یك فضانورد زن امریكایی هم به ماه فرستاده می شود.
بلواوریجین مقرر است در زمینه تولید سیستم های ویژه فرود بر روی ماه كه توسط فضانوردان مورد استفاده قرار می گیرد هم با ناسا همكاری كند. دو طرف قبلا همكاری هایی در زمینه تولید برخی سیستم های فضایی ناوبری و فرود هم داشته اند.
در جریان این همكاری بلواوریجین مدیریت طرح های مهندسی و تامین امنیت را بر عهده دارد و لاكهید مارتین هم تولید سیستم های حمل و نقل قابل استفاده مجدد را مدیریت كرده و وظیفه هدایت عملیات پرواز خدمه و آموزش انها را بر عهده دارد. North Grumman انتقال وسایل نقلیه را به سمت ماه و مریخ مدیریت می كند و دراپر هم كنترل سیستم های هدایت فرود و پرواز را بر عهده خواهد داشت.

1398/08/01
17:31:26
5.0 / 5
4404
تگهای خبر: امنیت , تولید , سیستم , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است