در دانشگاه واترلو صورت گرفت

طراحی بازی های كامپیوتری چند نفره برای سرنشینان خودرو های خودران

طراحی بازی های كامپیوتری چند نفره برای سرنشینان خودرو های خودران شاه بلاگ: پژوهشگران ˮدانشگاه واترلوˮ، بازی های كامپیوتری را طراحی نموده اند كه به صورت چند نفره و میان سرنشینان خودرو های خودران انجام می شوند.


به گزارش شاه بلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از وبسایت رسمی دانشگاه واترلو، پژوهشگران موفق شده اند بازی های كامپیوتری چندنفره ای طراحی نمایند كه سرنشینان خودرو های خودران می توانند به بازی با بازیكنان دیگری كه در خودرو های خودران نزدیك آنها قرار دارند، بپردازند.
پژوهشگران "دانشگاه واترلو"(UWaterloo)، سه نوع بازی را برای سه سطح گوناگون طراحی نموده اند كه امكان بازی با آنها در خودرو های نیمه خودران وجود دارد. آنها ایده هایی نیز برای انواع دیگری از بازی های كنونی داخل خودرو در آینده دارند.
"متیو لیكیر"(Matthew Lakier)، دانشجوی مقطع دكتری علوم كامپیوتر در دانشگاه واترلو اظهار داشت: اگر خودرو های خودران بطور كامل جایگزین خودرو های معمولی شوند، سرنشینان آنها، زمان آزاد بیشتری خواهند داشت برای اینكه مجبور به رانندگی نیستند. شاید سرنشینان تمایل داشته باشند از این زمان آزاد، برای مطالعه، تماشای فیلم، انجام دادن كار یا جستجو در اینترنت استفاده كنند.
وی ادامه داد: با توجه به این بازی ها، سرنشینان خودرو های خودران می توانند به بازی با سرنشینان خودرو های خودران دیگری بپردازند كه در نزدیكی آنها قرار دارند. این بازی ها طوری طراحی شده اند كه رانندگان مجبور نیستند چشمان خودرا از جاده بردارند.
خودرو های خودران، به فناوری های هوشمند بسیاری مجهز هستند كه به حفظ ایمنی آنها كمك می كنند. پیش بینی پژوهشگران این است كه ارتباطات بین وسایل نقلیه خودران در آینده از خاصیت های استانداردی برخوردار خواهند شد. ارتباط میان وسایل نقلیه خودران، به رانندگان امكان می دهد تا از موقعیت وسایل نقلیه دیگر در جاده آگاه شوند و مراقب مواردی همچون سرعت خودرو و شرایط جاده نیز باشند.
پژوهشگران در ابداع این بازی ها، ابتدا به بررسی بازی های پیشین پرداختند تا مشكلات و شكاف های موجود در آنها را پیدا و برطرف كنند. این بازی ها نیز برای خودرو های خودران طراحی شده بودند اما آن قدر مورد توجه قرار نگرفتند كه سرنشینان خودرو ها به بازی دسته جمعی با آنها بپردازند.
این گروه پژوهشی، یك شبیه ساز واقعیت مجازی رانندگی نیز ابداع كردند كه وضعیت اتاق خودرو، محیط بیرون و راه را برای بازیكنان سرنشین خودرو شبیه سازی می كند.
جهت بررسی این سه بازی جدید، از ۱۲ شركت كننده استفاده شد. آنها علاوه بر شركت در این بازی ها، به یك پرسش نامه نیز پاسخ دادند تا میزان تجربه آنها بررسی شود.
لیكیر افزود: بطور كلی می توان اظهار داشت كه واكنش شركت كنندگان نسبت به این بازی ها مثبت بود و تفاوت بازی ها، تاثیر قابل توجهی بر زمان انجام وظیفه اصلی نداشت.
منبع:

1398/08/28
09:16:41
5.0 / 5
4602
تگهای خبر: اینترنت , پژوهش , خودرو , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است