توسعه میكروحسگر یك میلی متری برای نظارت بر فاكتورهای مهم سلامتی

توسعه میكروحسگر یك میلی متری برای نظارت بر فاكتورهای مهم سلامتی شاه بلاگ: پژوهشگران ˮدانشگاه ملی سنگاپورˮ(National University of Singapore) بتازگی موفق به طراحی و توسعه یك دستگاه خوانش بی سیم دریافت كننده سیگنال های سلامتی شده اند كه كارش خواندن داده های ثبت شده توسط میكروحسگرهایی است كه تنها یك میلی متر طول دارند و در زیرپوست كاربر به منظور نظارت بر سلامتی آن فرد كاشته می شود.


به گزارش شاه بلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از تك اكسپلوریست، ابزار بی سیم مذكور به كمك چند میكروحسگر می تواند بر فاكتورهای سلامتی افراد در ۲۴ ساعت از شبانه روز و در تمام هفت روز هفته نظارت كند. ابزار بی سیم مذكور مجهز به چند میكروحسگر با ضخامت كمتر از یك میلی متر است.
وظیفه این مودم بی سیم نظارت بر داده های میكرو حسگرهایی است كه پژوهشگران آنها را در زیر پوست انسان قرار می دهند. دانشمندان سنگاپوری اعلام كردند كه توسط این دستگاه بی سیم و میكروحسگرها قادر به نظارت بر تنفس و ضربان قلب افراد هستند.
پروفسور "جان هو"(John Ho) یكی از پژوهشگران این مطالعه اظهار داشت: ما امیدواریم كه این ابزار كمك بزرگی به افراد جهان كند و بتوانیم توسط آن زمانی كه شرایط فیزیولوژیكی آنها مانند ضربان قلب و گلوكز خون در وضعیت مناسبی نیست، به افراد آگهی دهیم. در گام بعدی این آزمایشات، ما قصد توسعه چند میكروحسگر را داریم كه می تواند بر پارامترهای مختلف فیزیولوژیكی مانند گلوكز، فعالیت بیوالكتریك و شیمی خون افراد نیز نظارت كند.
منبع:

1398/10/02
23:59:00
5.0 / 5
4263
تگهای خبر: پژوهش , توسعه , جهان , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است