فناوری هایی كه انتظار می رود در نمایشگاه CES ۲۰۲۰ حاضر باشند

فناوری هایی كه انتظار می رود در نمایشگاه CES ۲۰۲۰ حاضر باشند به گزارش شاه بلاگ در حالیكه یك روز تا آغاز نمایشگاه بین المللی سالانه محصولات فناوری CES در لاوس وگاس آمریكا باقی مانده است، كارشناسان و هواداران دنیای فناوری با اشتیاق منتظر رونمایی از جدیدترین فناوری های روز دنیا توسط غول های فناوری و استارتاپ های خلاق هستند.


به گزارش شاه بلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، فقط چند روز به شروع نمایشگاه بین المللی CES در سال ۲۰۲۰ مانده و رسانه ها هم اكنون مشغول آماده شدن برای "نمایشگاه الكترونیك مصرفی"(Consumer Electronics Show) یا همان CES هستند. این رویداد سالانه برای رونمایی از فناوری های جدید در لاس وگاس شروع می شود و تلاش می نماییم تا اغلب این فناوری های جدید را بررسی نماییم.
در اینجا نگاهی داریم به آنچه انتظار می رود در این نمایشگاه جذاب به معرض نمایش گذاشته شود.


نمایشگرهایی در اشكال و ابعاد مختلف
نمایشگاه بین المللی CES بدون رونمایی از نمایشگرهای جدید و بدیع CES نخواهد بود و به نظر می آید این روند در سال ۲۰۲۰ هم تغییر نخواهد كرد.
انتظار می رود مانند سال های گذشته، صفحه نمایش های تلویزیونی بزرگتر و بهتری رونمایی شود. بعنوان مثال نمایشگرهایی كه كیفیت ۸K را عرضه می دهند. در واقع هیچ كس واقعاً به تلویزیون ۸K احتیاج ندارد، چون كه محتواهایی با این كیفیت با عنایت به عدم وجود رسانه های پخش كننده تصاویر ۸K موضوعیت ندارند، اما این موضوع، مانع تولید كنندگان برای ساخت آنها نمی گردد.
بسیاری منتظر رونمایی از نمایشگر عجیب ۲۹۲ اینچی ۸K سامسونگ معروف به "The Wall" هستند. كارشناسان می گویند اگر در این نمایشگاه این نمایشگر را نبینیم، ناامید خواهیم شد.
گذشته از آن، به احتمال زیاد شاهد بهبود پنل های OLED به اضافه پیشرفت بیشتر در میكروای ای دی(MicroLED) خواهیم بود. نمایشگرهای MicroLED ظاهراً همان روشنایی و رنگ پنل های OLED را عرضه می كنند، اما ماندگاری بیشتری دارند.
در حالیكه تلویزیون های معمولی خسته كننده شده اند، از تمام شركت های بزرگ انتظار موارد شیك و جدید می رود. بعنوان مثال سامسونگ روی تلویزیون بدون قاب كار می كند و ال جی هم احتمال قریب به یقین از یك OLED رول شوند پرده برداری خواهد نمود.
البته نمایشگاه CES جایگاه نمایش نمایشگرهای كوچكتر خصوصاً در چارچوب لپ تاپ و تلفن های هوشمند هم خواهد بود. در حالیكه سال ۲۰۱۹ سال شلوغی برای صفحه نمایش های تاشو بود، انتظار می رود كه در سال ۲۰۲۰ شاهد حضور شركت های بیشتری در حوزه نمایشگرهای منعطف، این دفعه نه فقط در تلفن های هوشمند بلكه در لپ تاپ ها باشیم. همینطور اگر دستگاه های بیشتری با صفحه نمایش دوگانه ببینیم، متعجب نخواهیم شد.


فناوری حمل و نقل
باآنكه ظاهراً نمایشگاه بین المللی CES یك نمایشگاه فنی است، اما خودرو ها طی چند سال قبل جای خویش را در این نمایشگاه باز كرده اند. انتظار می رود در CES ۲۰۲۰ وسایل نقلیه مفهومی بیشتری را مشاهده نماییم كه مجهز به جدیدترین خصوصیت های مربوط به هوش مصنوعی، فناوری رانندگی مستقل یا خودران و نوآوری های خودرو های برقی باشند.
چند شركت از قبل، آنچه را كه می خواهند در این نمایشگاه نشان دهند، اعلام نموده اند. بعنوان مثال "استون مارتین" خبر از نمایش یك آینه وسط با قابلیت نمایش سه تصویر همزمان از عقب و نقاط كور خودرو را داده است. "فیات كرایسلر" از طرح یك اتاق خودروی تمام دیجیتالی رونمایی می نماید. "هوندا" دستیار هوش مصنوعی خویش را نشان داده است و "جیپ" می خواهد نخستین ناوگان پلاگین هیبریدش را به معرض نمایش بگذارد.
همینطور مشتاقانه منتظریم تا موتور سیكلت برقی "Nawa" به همراه اسكوتر برقی "eScooter" و "eMoped" را از شركت "Segway" ببینیم. اما شاید هیجان انگیزترین نمایش در بخش حمل و نقل در این نمایشگاه، حضور خودروی پرنده "هیوندای" باشد.


خانه هوشمند
پیشبینی می شود حوزه خانه هوشمند و لوازم خانگی متصل بخش بزرگی از CES ۲۰۲۰ باشد. سال جاری نه تنها یخچال ها و اجاق های متصل بیشتری را خواهیم دید، بلكه شاهد دستگاه های بیشتری مانند شیر آب هوشمند، دوش هوشمند، لامپ هوشمند و حتی لوازم منحصر به فرد باغبانی هم خواهیم بود.
همینطور اگر در حوزه دوربین های امنیتی شاهد رقابت بیشتری بین شركت های "Nest" و "Ring" باشیم، تعجب نخواهیم كرد.
مهم تر از همه این است كه انتظار می رود همه این شركت ها اعتماد مشتریان را از لحاظ امنیتی جلب كنند. بعنوان مثال "Ring" چند هفته پیش با مشكل روبرو شد، چون كه هكرها توانستند در سیستم های آن نفوذ كنند و حتی یك كودك هشت ساله را ترسانده بودند. این امر می تواند اهمیت ایجاد امنیت توسط شركت "Ring" و شركت مادر آن یعنی آمازون و شركت گوگل را نشان دهد كه اعتماد مردم را بیشتر از پیش جلب كنند، به خصوص وقتی پای امنیت خانه در بین است.


دستیارهای هوشمند
می دانیم كه گوگل، آمازون و سایر غول های فناوری حضور پررنگی در CES خواهند داشت، ازاین رو انتظار داریم دستگاه های بیشتری نظیر تلویزیون، خودرو و غیره را كه مجهز به دستیار هوشمند هستند، ببینیم. چنانكه از ال جی خبر می رسد كه می خواهد از سینمای خانگی خود كه مجهز به دستیار هوشمند برای پخش صدا به یك اندازه به تمام نقاط اتاق است، رونمایی كند.


شبكه ۵G در دستگاه های بیشتر
انتظار داریم در CES ۲۰۲۰ اتصال ۵G نه تنها در تلفن های هوشمند بلكه در لپ تاپ ها و سایر موارد بروز كند. قبلاً این خصوصیت را در لپ تاپ "Dell Latitude ۹۵۱۰" مشاهده كرده ایم كه همین هفته پیش رونمایی گردید.
شبكه های ۵G هم اكنون خیلی رایج نیستند، اما با ورود لپ تاپ های قادر به پشتیبانی از این تكنولوژی در ماه مارس سالجاری، احیانا از الان گسترده تر خواهند شد. از آنجائیكه شركت های مخابراتی AT&T و Verizon ردپای خود در فناوری ۵G را پررنگ تر می كنند، مطمئناً از جانب شركت "Dell" شاهد سخت افزار سازگار با ۵G خواهیم بود و CES ۲۰۲۰ می تواند نخستین فرصت ما برای دیدن آنها باشد.


همه چیزهای دیگر
وقتی نوبت به محاسبات می رسد، می توان منتظر لپ تاپ های فوق سبك با جدیدترین تراشه های نسل ۱۰ اینتل بود و شاید برخی اخبار گرافیكی از شركت AMD هم بشنویم. با وجود تراشه های قدرتمندتر، لپ تاپ های مخصوص بازی هم می توانند حضور برجسته ای در CES داشته باشند.
با عنایت به اینكه انتظار می رود "پلی استیشن ۵" و "ایكس باكس سری X" اواخر سالجاری عرضه شوند، شاهد حضور شركت های بیشتری در بازار لوازم جانبی بازی باشیم. با ظهور "Stadia" و "xCloud" در سال ۲۰۲۰، شاید در عرصه بازی های ابری هم خبرهایی باشد.
همینطور حتما شاهد پوشیدنی های بیشتری با محوریت مراقبت های بهداشتی خواهیم بود، باآنكه بطور قطع انتظار نداریم چیزی بتواند مچ "Fitbit" یا "اپل واچ" را بخواباند. هدفون های واقعا بی سیم هم با عنایت به عرضه ایرپادهای جدید اپل اساسا در CES ۲۰۲۰ هم حضور خواهند داشت تا با این محصول رقابت كنند. همینطور انتظار می رود شاهد ایربادهای بیشتری با خصوصیت لغو صدای مزاحم و قیمت ارزان تر باشیم.
البته در نمایشگاه CES همیشه باید انتظار غیرمنتظره ها را داشت، چون كه هر سال نوآوری هایی صورت می گیرد كه ما را شگفت زده می كند، خواه یك پمپ شیر مادر هوشمند باشد یا یك ربات نانوا یا یك همبرگر بدون گوشت.
به هر حال باید صبر نماییم تا ببینیم جهان چه فناوری های جدیدی به خود خواهد دید.1398/10/16
23:06:40
5.0 / 5
4683
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است