محموله های جدید ایستگاه فضایی بین المللی با موفقیت ارسال شد

محموله های جدید ایستگاه فضایی بین المللی با موفقیت ارسال شد به گزارش شاه بلاگ شركت ˮنورثروپ گرومنˮ(Northrop Grumman) موفق شد بعد از چنیدن بار تعویق، فضاپیمای ˮسیگنوسˮ خویش را با موفقیت به فضا ارسال نماید.


به گزارش شاه بلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، فضاپیمای "سیگنوس"(Cygnus) حاوی محموله های ناسا به سمت "ایستگاه فضایی بین المللی" ارسال شد تا این محموله ها را به دست فضانوردان برساند.
در این مأموریت كه در ساعت ۱۱: ۵۱ شب گذشته(۳: ۲۱ p.m به وقت به وقت منطقه زمانی شرقی) انجام شد، فضاپیمای "سیگنوس"(Cygnus) معروف به " NG-۱۳" سوار بر موشك "آنتارس"(Antares) از سكوی ۰A "پایگاه فضایی منطقه ای ایالت های میانه ساحل اقیانوس اطلس" در مركز پرواز والوپ(Wallops Flight Facility) ناسا به سمت ایستگاه فضایی بین المللی پرتاب شد.
"جوئل مونتالبانو"(Joel Montalbano) معاون برنامه های ناسا برای ایستگاه فضایی بین المللی اظهار نمود: پرتاب امروز عالی بود.
ناسا قصد داشت این پرتاب را ۹ فوریه انجام دهد ولی به علت مشكل سنسور سكوی پرتاب ۰A "پایگاه فضایی منطقه ای ایالت های میانه ساحل اقیانوس اطلس" مأموریت به تعویق افتاد. بعد از آن شرایط بد جوی هم تاخیرهای دیگری را به دنبال داشت.
فضاپیمای "سیگنوس NG-۱۳" سه شنبه ۱۸ فوریه به "ایستگاه فضایی بین المللی" می رسد و بیشتر از ۳ هزار و ۴۰۰ كیلوگرم محموله از قبیل تجهیزات علمی، لوازم و سایر وسایل حیاتی را به دست فضانوردان مأموریت "اكسپدیشن ۶۲"(Expedition ۶۲) خواهد رساند.


در بین این محموله ها، میوه تازه و آبنبات هم دیده می شود. از نكات جالب این مأموریت این است كه این برای نخستین بار است كه پنیرهای گوناگون هم به ایستگاه فضایی بین المللی ارسال می شود.
این پنیرها شامل پنیر "چدار"، "پارمزان" و "فونتینا" است و در یك كیسه سرد در فضاپیما قرار گرفته اند تا "اولگا اسكریوپوچكا"(Oleg Skripochka)، "جسیكا میر"(Jessica Meir) و "اندرو مورگان"( Andrew Morgan) فضانوردان ایستگاه فضایی از خوردن این مواد خوراكی لذت ببرند.1398/11/27
15:21:44
5.0 / 5
4415
تگهای خبر: بین الملل , فضا , موشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است