ناسا با 9 دانشگاه همكاری می كند

ناسا با 9 دانشگاه همكاری می كند به گزارش شاه بلاگ ناسا می خواهد با ۹ دانشگاه همكاری كند تا در توسعه فناوری های رباتیك و ماهواره ای برای بازگشت انسان به ماه، گام هایی دیگر بردارد.


به گزارش شاه بلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، از آنجائیكه ناسا برنامه های بزرگی دارد كه انسان ها را در سال ۲۰۲۴ میلادی، به ماه بازگرداند، در تلاش است كه روی توسعه ربات های كوچك و ماهواره ها كار كند.
ناسا اعلام نمود كه با ۹ تیم دانشگاهی همكاری خواهد نمود تا فناوری های ماهواره ای را توسعه دهد كه مربوط به ناوبری، سیستم های پیشران و مدیریت انتقال گرما در ماشین های كوچك است.
مقامات ناسا اعلام نمودند كه این سازمان تاریخ مشخصی را برای پرتاب ماهواره ها اعلام نكرده است و همه آنها لزوما به فضا نخواهند رفت.
ولی هدف كلی كمك به درخشش بیشتر این مسیر برای انجام مأموریت های آتی است.
همینطور ناسا اظهار داشت: همانطور كه ما برای مأموریت های سرنشین دار و رباتیك آتی آماده می شویم، انتظار داریم كه فضاپیماهای كوچك برای پیشبرد مسیر، جست وجوی منابع و ایجاد قابلیت های ناوبری مورد استفاده قرار گیرند.
ناسا اظهار داشت: هدف این برنامه تكمیل فناوری های نوپا برای اكتشاف ماه است كه به فضانوردان آینده كه روی ماه فرود خواهند آمد، كمك نماید.
هدف دراز مدت ناسا ایجاد حضوری پایدار در ماه و آزمایش فناوری ها در آنجاست تا بشر بتواند به مأموریت نهایی خود یعنی فرود روی مریخ، برسد. ناسا اعتقاد دارد انسان می تواند در اواسط دهه ۲۰۳۰ میلادی به مریخ برسد.1398/12/28
22:44:47
5.0 / 5
3899
تگهای خبر: تاریخ , توسعه , دانش , ربات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است