پیام وزیر ارشاد به مناسبت روز ملی هنرهای نمایشی

پیام وزیر ارشاد به مناسبت روز ملی هنرهای نمایشی به گزارش شاه بلاگ سیدعباس صالحی به مناسبت روز ملی هنرهای نمایشی پیامی صادر كرد.


به گزارش شاه بلاگ به نقل از ایسنا، در متن پیام سید عباس صالحی آمده است:
«اهالی هنر نمایش در چهار سال گذشته مطابق با تقویم رسمی، در هفتمین روز فروردین روز ملی هنری را گرامی می دارند كه قرین بین المللی آن عمری ۵۹ ساله دارد. گرامیداشتی برای از یاد نبردن و به یادآوردن آنان كه زندگی شان با كلمات و جان بخشی به آن بر صحنه نمایش، پیوند خورده است.
پاسداشت نمایش سازان و تماشاچیان آنها، این دفعه اما نه با در كنار هم بودن كه در سینه فردفرد آنان و دیگرانی كه از بساط دغدغه بیماری به ناگزیر گسترش یافته در جهان، اندوهگینند، برگزار می شود. اندوهی كه به دنبال یافتن امیدی بر پایانش هستیم و واقع شدن روز اهالی نمایش كه امكان اندیشیدن بگونه ای جز آن چه گمان می نماییم را بر صحنه مجسم می كنند با بهارِ طبیعت كه همواره و در هر حال فرخندگی می بخشد، به فال نیك می گیریم.
این روز ارجمند بر اهالی نمایش و دوست دارانشان گرامی باید. امید كه جان پاك شان از گزند اندوه در امان باشد.»
هفتم فروردین مطابق با ۲۷ مارس، روز جهانی تئاتر، از سال ۹۶ بعنوان روز ملی هنرهای نمایشی در تقویم رسمی به ثبت رسید و تا قبل از سال ۹۹ جشن هایی به مناسبت این روز در سرتاسر كشور برگزار می شد.1399/01/07
12:34:55
5.0 / 5
3282
تگهای خبر: بین الملل , جهان , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است