سنگاپور از همه مردم خود می خواهد ردیاب كرونا بپوشند

سنگاپور از همه مردم خود می خواهد ردیاب كرونا بپوشند شاه بلاگ: گفته می شود دولت سنگاپور از همه شهروندان خود خواهد خواست كه یك دستگاه ردیاب را با خود حمل كنند تا بر میزان شیوع كووید-19 نظارت كاملی داشته باشد، اما این طرح با مخالفت هایی هم همراه شده است.


به گزارش شاه بلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، برای سنگاپور ممکنست با فروکش کردن موج شیوع بیماری همه گیر کووید-۱۹، اپ های ردیابی برای بازگشایی کارهای اقتصادی کافی نباشند. "ویویان بالاکریشنان" وزیر کشور سنگاپور اعلام نموده است که این کشور در شرف عرضه یک دستگاه پوشیدنی ردیاب تماس فیزیکی است که به زودی می تواند به همه شهروندان سنگاپوری تحویل داده شود.
هنوز معین نیست که آیا استفاده از این دستگاه الزامی است یا نه، اما این برنامه شامل ارائه ۵.۷ میلیون دستگاه به شهروندان است.
گفته می شود این سخت افزار قابل حمل را می توان در یک کیف حمل کرد و به تلفن همراه وابسته نیست.
در صورتیکه مقامات سنگاپوری مشخص نکردند که چه چیزی سبب راه اندازی این طرح شده است، بنظر می رسد در واکنش به عدم استفاده گسترده از برنامه ردیابی تماس سنگاپور موسوم به "TraceTogether" مطرح شده باشد. در صورتیکه تنها ۱.۴ میلیون نفر در سنگاپور این برنامه را بارگیری کرده اند، "لارنس وونگ" وزیر توسعه سنگاپور اظهار داشت که حداقل ۷۵ درصد از مردم برای مؤثر بودن آن باید از آن استفاده کنند.
بااینکه دولت تاکید کرده است که داده ها را رمزگذاری می کند و آنرا روی دستگاه اشخاص ذخیره می کند و این اطلاعات را درخواست نمی کند، مگر اینکه فردی آلوده شده باشد، اما مخالفان این برنامه نگران سایر موارد حفظ حریم خصوصی هستند و می گویند سبب تخلیه زودهنگام باتری و برخی مشکلات دیگر می شود.
لازم به ذکر است که سنگاپور از استفاده از فناوری اپل و گوگل که احیانا این مشکلات را ندارند، خودداری کرده است.
حالا این ضرورت استفاده از ردیاب پوشیدنی ممکنست نگرانی های مربوط به حریم خصوصی را تشدید کند. "مایکل ویال" مدرس کالج دانشگاهی لندن به رویترز اظهار داشت که ممکنست مشخص نباشد که این دستگاه چه کاری انجام می دهد یا چه اطلاعاتی دراین زمینه دخیل است. در صورتیکه سنگاپور به احتمال زیاد مکان شهروندان را ردیابی نمی کند، اینکه از مردم یک شهر بخواهید یک دستگاه متصل را برای مدت زمان نامشخصی استفاده کنند، فارغ از اینکه مقامات چقدر احتیاط و مراقبت می کنند، باز هم نگرانی های امکان سوءاستفاده از اطلاعات را نمی توان نادیده گرفت.
منبع:

1399/03/17
23:37:39
5.0 / 5
2967
تگهای خبر: باتری , توسعه , جت , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است