پژوهشگران نیجریه ای از ساخت واكسن كووید-۱۹ خبر دادند

پژوهشگران نیجریه ای از ساخت واكسن كووید-۱۹ خبر دادند شاه بلاگ: گروهی از دانشمندان كشور نیجریه بتازگی از كشف واكسنی كه از مبتلاشدن به بیماری كووید-19 پیشگیری می كند، آگاهی داده اند.


به گزارش شاه بلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از خبرگزاری آناتولی، دانشمندان گفته اند انتظار می رود واکسن مذکور تا حداقل ۱۸ ماه آینده جهت استفاده گسترده در دسترس قرار بگیرد.
دکتر "اولادیپو کولااُل"(Oladipo Kolawole) رهبر گروه تحقیقاتی کووید-۱۹ اظهار داشت: احساس خوشایندی داریم که توانسته ایم یک چاره ای برای چنین بیماری همه گیر جهانی ارائه دهیم و ما آماده ایم که تلاش خودرا دو چندان نماییم تا واکسن طی چند ماه آینده در دسترس همه قرار گیرد. واکسن را چندین بار مورد آزمایش قرار داده ایم و عملکرد آن مورد تایید ما است. ما واکسن را برای آفریقایی ها توسعه داده ایم اما بر روی نژادهای دیگر نیز عمل خواهدنمود. توسعه آن نتیجه کوشش های بسیار دانشمندان است. جمعیت کسانی که به واکسن احتیاج دارند بیشتر از کسانی است که به دارو احتیاج دارند. بنابراین دانشمندان این مطالعه بر روی توسعه واکسن تمرکز کرده بودند.
بودجه این مطالعه توسط آزمایشگاه "ترینیتی ایمینودفیشنت"(Trinity Immunodeficient ) و شرکت مشاور "هلیکس بایوژن کانسالت"(Helix Biogen Consult) در شهر اوگبوموشو نیجریه تامین شد و آنها تقریباً مبلغی در حدود ۷.۸ میلیون نایرا نیجریه(۲۰ هزار دلار) بر روی این مطالعه سرمایه گذاری کردند.
کولااُل در ادامه تصریح کرد که تیم وی برای انتخاب بهترین واکسن، روی ژنوم ویروس از نمونه های گرفته شده از افراد در سراسر آفریقا کار کرده اند. پژوهشگران این تیم ساخت مراحل نهایی واکسن را نیز به پایان رسانده اند اما تابحال نامی برای این واکسن انتخاب نکرده اند. به علت حجم زیاد تحقیقات، تجزیه و تحلیل و تاییدیه مورد نیاز مراجع پزشکی، حداقل ۱۸ ماه طول خواهد کشید تا واکسن جهت استفاده گسترده ارائه شود.
منبع:

1399/04/01
00:46:03
5.0 / 5
2550
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است