شارژ باتری پهپاد در عرض ۵ دقیقه

شارژ باتری پهپاد در عرض ۵ دقیقه یك شركت فناوری موفق به تولید یك فناوری باتری شده كه می تواند در عرض 5 دقیقه پهپاد را شارژ كند.


به گزارش شاه بلاگ به نقل از نیواطلس، اغلب پهپادهای دنیا می توانند تنها حدود ۳۰ دقیقه پرواز کنند و پس از این زمان باتری آنها باید باردیگر شارژ شود که یک تا دو ساعت زمان می برد. این امر موجب می شود که کاربرد عملی آنها محدودتر شود.
در این راستا شرکت "استوردات"(StoreDot) یک فناوری برای باتری پهپادها ساخته که در عرض تنها پنج دقیقه باتری پهپاد را بطور کامل شارژ می کند.
سه سال پیش بود که این شرکت از نوعی باتری به نام سیستم "FlashBattery" رونمایی نمود که می توانست یک خودرو برقی را در عرض پنج دقیقه شارژ کند.
حال نیز فناوری "FlashBattery " این شرکت امکان شارژ پهپاد در ۵ دقیقه را فراهم نموده است.
ترکیبات شیمیایی به کار گرفته در این فناوری قابل اشتعال نیست و نسبت به گرافیت دمای احتراق بالاتری دارد.
علاوه بر این شرکت مذکور ادعا کرده که مواد اولیه مورد نیاز دوستدار محیط زیست و ارزان بوده و به فراوانی پیدا می شوند.
شرکت "StoreDot" اعلام نمود که این سیستم را در یک ایستگاه شارژ پهپاد خودکار به کار گرفته است تا در نهایت این فناوری با بهره گیری از باتری های شرکت "استوردات" در پهپادها مورد استفاده قرار گیرند.
ادعا شده که به این ترتیب، باتری کامل خالی پهپاد در عرض پنج دقیقه صد درصد شارژ می شود. گرچه که تراکم انرژی باتری از مدل سنتی یون لیتیوم کمتر است. در نتیجه زمان پرواز کمی کاهش پیدا می کند.
هنوز قیمت فروش این فناوری اعلام نشده است.
هم اکنون باتری های نمونه برای آزمایش در دسترس تولیدکنندگان پهپادها قرار گرفته است و انتظار می رود که تجاری سازی این محصول در آخر سال صورت گیرد.1399/05/10
23:16:07
5.0 / 5
2895
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است