سریع ترین ستاره در حال حركت رصد شد

سریع ترین ستاره در حال حركت رصد شد شاه بلاگ سریع ترین ستاره در حال حركت رصد شد


به گزارش شاه بلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از تک اکسپلوریست، اعتقاد بر این است که فشاردهنده ها آنقدر در نزدیکی این سیاهچاله گردش می کنند که در مدار خود با سرعت های باورنکردنی شتاب می گیرند. در یک مطالعه جدید، دانشمندان گروهی از ستاره ها را که نزدیک سیاه چاله وجود دارند، مورد بررسی قرار دادند که نام هر یک از این ستارگان با حرف "S" آغاز می شود که این مورد نشان دهنده نزدیکی آنها به کمان ای است. در مطالعه قبلی دانشمندان مشاهده نمودند که ستاره ای به نام "S۲" نزدیکترین ستاره به کمان ای است.
بنا بر اندازه گیری ها این ستاره با سرعت سه درصد سرعت نور در حال حرکت است. سال گذشته، دانشمندان ستاره دیگری را رصد کردند که در فاصله نزدیکتری از سیاه چاله در گردش بود و ازاین رو حتی سریع تر از S۲ و با سرعت تقریبی ۶.۷ درصد سرعت نور حرکت می کرد. از آن زمان دانشمندان به صورت مداوم در حال مطالعه ستارگان پرتحرک هستند و پنج مورد دیگر را هم پیدا کرده اند که حتی سریع تر از دیگر ستارگان در حال حرکتند و این ستارگان عبارتند از: S۴۷۱۴، S۴۷۱۱، S۴۷۱۳ و S۴۷۱۵.
از این میان، دو ستاره S۴۷۱۴ و S۴۷۱۱ از دیگر ستارگان متمایز هستند. S۴۷۱۱ یک ستاره آبی با مدار کوتاه تر از S۲ است و این نشان داده است که امکان دارد نزدیکترین ستاره به سیاه چاله باشد. از طرفی ثابت شده S۴۷۱۴ سریع ترین ستاره در بین این ستارگان است. ستاره S۴۷۱۴ مدار طولانی تری دارد، اما مدار آن بیضوی است و شاید علت سرعت بالای آن هم همین مبحث باشد چون که بنابر تخمین ها این ستاره با سرعت هشت درصد سرعت نور در حال حرکت است.
منبع:

1399/06/02
14:42:17
5.0 / 5
1853
تگهای خبر: دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است