برترین دانشگاه كانادایی برگزیده شد

برترین دانشگاه كانادایی برگزیده شد شاه بلاگ: در رتبه بندی شانگهای، دانشگاه ˮتورنتوˮ باردیگر برترین دانشگاه كانادا شد.


به گزارش شاه بلاگ به نقل از وب سایت رسمی دانشگاه تورنتو، بنا به رتبه بندی جدید دانشگاه های جهان، دانشگاه "تورنتو" کانادا در بین بیست و پنج دانشگاه برتر دنیا قرار گرفت.
طبق رتبه بندی سالیانه "شانگهای" دانشگاه های جهان دانشگاه تورنتو کانادا یک رتبه پیشرفت کرد و در جایگاه بیست و سوم جهان قرار گرفت.
این دانشگاه در بین دانشگاه های دولتی آمریکای شمالی رتبه هفتم و در بین دانشگاه های دولتی جهان، دوازدهم شد.
در ویرایش سال ۲۰۲۰ این رتبه بندی، دانشگاه تورنتو رتبه نخست کانادا را از آن خود کرد.
این رتبه بندی بیش از دو هزار دانشگاه را بررسی نموده و رتبه بندی را برمبنای مهارت آکادمیک، تاثیر تحقیقات و کیفیت دانشکده ها که با مجموعه ای از شاخص ها اندازه گیری می شود، انجام می دهد.
"چریل ریگر"(Cheryl Regehr) معاون دانشگاه تورنتو اظهار داشت: ما خوشحالیم که در رتبه بندی شانگهای بعنوان برترین دانشگاه کانادا انتخاب شدیم و در بین بیست و پنج دانشگاه برتر جهان قرار گرفتیم. این رتبه بندی برای دقت زیاد و توجه به جزئیات در ارزیابی های کیفی تحقیقاتی و دانشگاهی شناخته شده است.
پنج دانشگاه برتر جهان در این رتبه بندی در سال ۲۰۲۰ میلادی به ترتیب به این شرح است: دانشگاه هاروارد، دانشگاه استنفورد، دانشگاه کمبریج، دانشگاه ام آی تی و دانشگاه کالیفرنیا، برکلی هستند.
سه دانشگاه دیگر کانادایی که جزو ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار گرفتند، دانشگاه بریتیش کلمبیا، مک گیل و مک مستر هستند که به ترتیب جایگاه های ۳۸، ۷۸ و ۹۸ را به دست آوردند.
منبع:

1399/06/11
09:53:11
5.0 / 5
1911
تگهای خبر: پیشرفت , جهان , دانش , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است