ژاپنی ها كاوشگر قمری خود را نامگذاری كردند

لوناركروزر رقیب تویوتا لندكروزر در ماه

لوناركروزر رقیب تویوتا لندكروزر در ماه شاه بلاگ: آژانس فضایی ژاپن و شركت تویوتا، نام رسمی كاوشگر قمری خودرا با الهام از یكی از خودرو های تویوتا انتخاب كردند.


به گزارش شاه بلاگ به نقل از نیواطلس، آژانس جستجوهای هوافضای ژاپن یا "جاکسا"(JAXA) و شرکت خودروسازی تویوتا نام مستعار رسمی کاوشگر قمری دور برد و سرنشین دار خود که با فناوری "سوخت سلولی وسیله نقلیه برقی"(FCEV) کار می کند را "لونار کروزر"(Lunar Cruiser) گذاشتند.
اگر انسان ها می خواهند روی ماه حضور مداوم داشته باشند، چیزی بیشتر از ساخت موشک، کاوشگرهای رباتیک و فرودگرها برای رسیدن این مهم لازم است.
برای این کار همین طور به توسعه حمل و نقل های سطحی لازم است که می توانند مانند هماتایان زمینی خود، همان کارها را انجام دهند تا از جامعه جدید قمری پشتیبانی کنند.
از تاریخ ۱۳ ژوئن سال ۲۰۱۹ میلادی، جاکسا و تویوتا بعنوان قسمتی از "تیم ژاپن" با یکدیگر همکاری کرده اند تا یک کاوشگر تحت فشار توسعه دهند و آنرا طی دهه آتی راه اندازی کنند.
این کاوشگر سرنشین دار با برد ۱۰ هزار کیلومتر، به لطف سیستم سوخت سلولی/ خورشیدی خود حدودا به اندازه دو مینی بوس است و می تواند دو مسافر را حمل کند. البته این تعداد در مواقع اورژانسی تا ۴ نفر هم می رسد.


با بهره گیری از ترکیب سوخت سلولی و پانل های خورشیدی، لونارکروزر می تواند آب را تصفیه کرده و به هیدروژن برگرداند تا برد طی مسافت خودرا افزایش دهد.
بنا بر اعلام جاکسا، نام "لونارکروزر" از خودرو شاسی بلند تویوتا لندکروز گرفته شده و به سبب آشنایی آن با تولیدکنندگان و عموم مردم انتخاب شده است.


هم اکنون تویوتا و جاکسا با بهره گیری از شبیه سازی های کامپیوتری قدرت این وسیله نقلیه و عملکرد اتلاف حرارت آن طی حرکت را آزمایش می کنند.
همین طور برای طراحی فضای داخلی این کاوشگر از واقعیت مجازی و ماکت های کامل نیز استفاده می نمایند.
علاوه بر این، آنها در حال ساخت اجزایی برای انجام آزمایش هایی با تاکید ویژه بر ساخت نمونه اولیه لاستیک های قمری هستند.
جاکسا و تویوتا در یک تلاش بزرگتر، در حال بحث و بررسی در مورد ایجاد جامعه ای در سطح ماه هستند.
منبع:

1399/06/11
23:10:57
5.0 / 5
2033
تگهای خبر: تاریخ , توسعه , تولید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است