ربات هایی كه هواپیماها را برای مقابله با كروناویروس ضدعفونی می كنند

ربات هایی كه هواپیماها را برای مقابله با كروناویروس ضدعفونی می كنند یك شركت هواپیمایی آمریكایی برای كاهش شیوع كووید- 19 در پروازها، ربات هایی را به كار گرفته است كه می توانند همه قسمت های هواپیما را به صورت كامل ضدعفونی كنند.


به گزارش شاه بلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، ربات ها در دوره شیوع کروناویروس، نقش مهمی در فرودگاه های آمریکا پیدا کرده اند و برای ضدعفونی کردن هواپیماها به کار می روند تا مردم به استفاده باردیگر از پروازها تشویق شوند.
شرکت هواپیمایی "یونایتد ایرلاینز" (United Airlines) برای ضدعفونی کردن هواپیماهای خود، ربات هایی را به کار گرفته است که یک ماده ضدمیکروبی را روی سطوح پخش می کنند تا از رشد میکروب روی آنها جلوگیری شود.
هم اکنون از فناوری های بسیاری در ارسال بسته های سفارشی، خطوط تولید و همینطور برای ضدعفونی کردن سطوح استفاده می شود. این ربات ها که "نواروور" (NovaRover) نام دارند، به یک نازل مجهز هستند که ماده ضدعفونی کننده را از جهت های گوناگون روی سطوح می پاشد.


به قول یونایتد ایرلاینز، ضدعفونی کردن بیشتر قسمت های هواپیما با این ربات ها، تنها یک دقیقه و نیم زمان می برد و این شرکت آنها را به کار گرفته است تا ضدعفونی کردن هواپیما به صورت کامل و با سرعت بیشتر صورت گیرد.
ربات نواروور، در بین صندلی های هواپیما حرکت می کند و ماده ضدمیکروبی را طوری روی همه سطوح می پاشد که سرتاسر آنها را پوشش دهد.
مقرر است که این ربات ها در اختیار 10 فرودگاه در سراسر آمریکا قرار بگیرند و طی شب به ضدعفونی کردن هواپیما بپردازند تا میزان تعامل انسان با سطوح را کاهش دهند و از شیوع بیشتر کروناویروس پیشگیری کنند.


"توبی انکویست" (Toby Enqvist)، مدیر ارشد بخش مشتریان یونایتد ایرلاینز اظهار داشت: این اسپری ضدمیکروبی که ماندگاری بالایی دارد، سطح محافظتی بیشتری را در هواپیماهای ما بوجود می آورد تا از کارمندان و مشتریان بهتر محافظت گردد.
وی ادامه داد: ما سیاست ها و رویه خویش را مورد بازبینی قرار داده ایم تا راهکارهای جدیدی را عرضه دهیم که تجربه ایمن تری را فراهم می کنند.
منبع:

1399/06/28
20:01:47
5.0 / 5
2099
تگهای خبر: تولید , ربات , فناوری , هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است