طباطبایی نژاد به شاه بلاگ پاسخ داد

جشنواره فیلم فجر امسال چگونه برگزار می شود؟

جشنواره فیلم فجر امسال چگونه برگزار می شود؟ دبیر سی و نهمین جشنواره فیلم فجر تاكید كرد؛ این دوره از جشنواره امسال با شرایطی ویژه انجام می شود.


محمد مهدی طباطبایی نژاد که تا همین چند روز قبل معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی بود، با تمدید نشدن ماموریت خود به سازمان صدا و سیما یعنی جایی که تهیه کننده ارشد آن است، برگشت.
اما با رسمی شدن حکم جانشین وی در این معاونت که نشان می داد رایزنی های احتمالی برای تمدید حضور طباطبایی نژاد منتفی شده، حکم دیگری برای او صادر شد و او بگفته خودش نتوانست به رفقایش «نه» بگوید.
مهم ترین پرسشی که هم اکنون از دبیر جشنواره فجر میتوان پرسید درباره برگزاری یا عدم برگزاری جشنواره امسال در بهمن و نیز چگونگی آن است که طباطبایی نژاد در گفت و گویی کوتاه به ایسنا پاسخ داد: تا الان قرار ما بر این است که جشنواره فیلم فجر به شکل محدود و کاملاً رعایت شده با حداکثر پروتکل های بهداشتی اجرا شود. البته منظور از محدود این نیست که حجم جشنواره کوچک شود بلکه برگزاری آنرا با همان رعایت پروتکل ها و ۵۰ درصد ظرفیت سالن ها مدنظر داریم.
او تایید نمود که در این راستا جشنواره ونیز به صورتی الگوی برگزاری جشنواره فجر در دوران کرونا خواهد بود.
او همینطور اضافه کرد که علاقه مندان به شرکت در جشنواره باید منتظر انتشار فراخوان جشنواره باشند.
طباطبایی نژاد در حالی از برگزاری فیزیکی جشنواره فیلم فجر خبر می دهد که حدودا بیشتر سینماگرها برگزاری آنلاین آنرا ممکن نمی دانستند و برهمین اساس گمانه زنی می شد که باتوجه به پیش بینی ها از شرایط خاص زمستان در شیوع ویروس کرونا احیانا جشنواره منتفی می شود یا نهایتا با جشنواره جهانی فیلم فجر که سال آینده برگزار می گردد ادغام خواهد شد.
طباطبایی نژاد که کارمند رسمی صدا و سیماست، دومین فردی است که در سه چهار سال قبل بعد از اختتام ماموریت خود در وزارت ارشاد به دبیری مهم ترین جشنواره هنری کشور می رسد. البته او تاکید دارد که حکم دبیری جشنواره رسمی و سازمانی نیست.1399/07/10
13:24:56
5.0 / 5
1500
تگهای خبر: آنلاین , جهان , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است