پیش بینی و درمان آلزایمر با كمك هوش مصنوعی

پیش بینی و درمان آلزایمر با كمك هوش مصنوعی شاه بلاگ: پژوهشگران آمریكایی اهتمام دارند تا از روش های مبتنی بر هوش مصنوعی برای پیش بینی بموقع و درمان بهتر آلزایمر استفاده كنند.


به گزارش شاه بلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از نوروساینس نیوز، پژوهشگران باور دارند که شاید شناسایی زیست نشانگرهای مربوط به آلزایمر بتواند کلید درمان این بیماری باشد. در هر حال برای اثبات این مساله باید داده های بسیاری در مورد بیماران مبتلا به آلزایمر جمع آوری شوند.
پژوهشگران "دانشگاه پنسیلوانیا" (UPenn) با همکاری ۱۱ مرکز پژوهشی دیگر اهتمام دارند زیست نشانگرها و اهداف درمانی دقیق تری را برای تشخیص آلزایمر تعیین کنند. آنها از روش های مبتنی بر هوش مصنوعی برای یافتن الگوهای موجود در داده های به دست آمده از بیش از ۶۰ هزار بیمار مبتلا به آلزایمر استفاده کردند تا یکی از بزرگترین پژوهش ها را در مورد این بیماری انجام دهند.
"کریستوز داواتزیکوس" ( Christos Davatzikos)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: در بین بیماری های عصبی ناشی از افزایش سن مغز، آلزایمر متداول تر می باشد. پژوهش در مورد این بیماری می تواند به بهبود آزمایش های بالینی و ارائه درمان بهتر کمک نماید.
"لی شن" (Li Shen)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: ما می دانیم الگوهای پیچیده ای در مغز وجود دارند که قابل تشخیص بصری نیستند. ممکنست که یک نشانگر ژنتیکی مستقل وجود نداشته باشد که شخص را در معرض بیماری قرار دهد اما تلفیقی از ژن ها وجود دارند که می توانند الگوهای مربوط به بیماری را شکل دهند.
داواتزیکوس اظهار داشت: ما می خواهیم آلزایمر را باردیگر تعریف نماییم. حقیقت این است که درمان موثر برای یک بیمار ممکنست برای یک بیمار دیگر کارآمد نباشد.
پژوهشگران قصد دارند با بهره گیری از یافته های این پژوهش، مدلی برای پیش بینی کاهش شناختی و پیشرفت آلزایمر عرضه کنند که در آینده می توان از آن برای درمان بهره برد.
منبع:

1399/07/26
00:35:19
5.0 / 5
1943
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است