تاكید تهیه كننده ها بر رعایت پروتكل ها درپی درگذشت یك بازیگر

تاكید تهیه كننده ها بر رعایت پروتكل ها درپی درگذشت یك بازیگر به گزارش شاه بلاگ رئیس اتحادیه تهیه كنندگان سینمای ایران اعلام نمود: این اتحادیه از همكاران تهیه كننده انتظار دارد در هنگام تولید همچون گذشته كلیه پروتكل های بهداشتی را رعایت نمایند.


به گزارش شاه بلاگ به نقل از ایسنا طبق خبر رسیده از اتحادیه تهیه کنندگان سینما، سیدغلامرضا موسوی اظهار داشت: باتوجه به گسترش بیش از پیش کرونا و ضرورت حفاظت از همکاران هنگام تولید فیلم، ضرورت دقت بیشتر همکاران تهیه کننده در رعایت شرایط بهداشتی و پروتکل های ویژه تولید کاملا لازم است.
او اضافه کرد: اتحادیه از کلیه همکاران انتظار دارد که علاوه بر بیمه مسئولیت مدنی و حوادث، حتما کارکنان پروژه بیمه کرونا نیز بشوند. خوشبختانه همکاران ما در سینمای ایران شامل کارکنان سالن های سینما و تهیه کنندگان حرفه ای، پروتکل ها را در حد خوبی رعایت کرده اند و لازم می بینم از کارکنان سینماها و مدیران سالن ها به خاطر رعایت دقیق نکات ایمنی و همین طور تهیه کنندگان همکار تشکر و قدردانی کنم.
موسوی در ادامه بیان کرد: در چنین شرایطی از تهیه کنندگان همکار انتظار داریم که حتی الامکان از اعضای صنوف خانه سینما در پروژه ها استفاده کنند تا بیکاری مشکل دیگری بر مشکلات اعضای محترم صنوف اضافه نکند، بویژه که در میان اصناف تولیدی، رده های کیفی و کمی شغلی با دستمزدهای متفاوت وجود دارد و تهیه کنندگان می توانند بهترین های هر حرفه را برای پروژه های خود انتخاب کنند.
او ضمن تاکید مجدد بر ضرورت رعایت استاندارد بهداشتی و پروتکل های اعلام شده از طرف کارگروه کرونای سازمان سینمایی، اصرار کرد که تهیه کنندگان در پروژه های سینمایی و سریال ها مدیر و مسئول پروژه هستند و بدین سبب انتظار می رود که همچنان با رعایت پروتکل های بهداشتی حافظ جان تک تک اعضای پروژه باشند و اجازه ندهند که فرد یا افرادی با عدم رعایت نکات بهداشتی به جان دیگر همکاران پروژه لطمه وارد کنند. طبیعتا انتظار داریم با افرادی که پروتکل های بهداشتی رارعایت نمی کنند برخورد لازم صورت پذیرد و رفتار این افراد به صنوف ذیربط و اتحادیه اعلام گردد.
رئیس اتحادیه تهیه کنندگان سینمای ایران در آخر ابراز امیدواری کرد که رفتار حرفه ای اعضای پروژه موجب تداوم تولید شود و همچون گذشته نمونه ای برای دیگر اصناف کشور باشد.
به گزارش شاه بلاگ به نقل از ایسنا، روز گذشته به دنبال درگذشت کریم اکبری مبارکه بر اثر کرونا، که همین اواخر مشغول بازی در یک سریال تلویزیونی بود، فاطمه معتمدآریا - رئیس انجمن بازیگران خانه سینما - در یادداشتی که در اختیار ایسنا قرار داد، بیان کرد: آرزو می کنم به بهای سنگین جان باختن هنرمندان تکرارناشدنی تئاتر و سینما، تدابیری فوری و موثر برای دور کردن سایه شوم و مرگبار این بیماری از محیط کاری بازیگران اندیشیده شود.
همین طور لاله اسکندری که به همراه زنده یاد کریم اکبری مبارکه از بازیگرهای سریال «جشن سربرون» است، متنی برای اکبری مبارکه نوشته که در قسمتی از آن آمده است: « بااحساس مسئولیتی که داشتید برای این که کار گروه لنگ نماند با وجود ضعفی که داشتید جلو دوربین رفتید و گفتید دخترم باید در این حرفه صبوری کرد. و این شد نتیجه صبوری شما.... روزهای سیاه کرونا رکورد می زند و بسیاری از مشاغل تعطیل شده است، اما ظاهرا سینما و تلویزیون جزو شغل ها به حساب نمی آیند و من و همکارانم در بدترین شرایط باید در صحنه حضور داشته باشیم. چرا نهادهای مربوطه به این اتفاق ها ورود نمی کنند تا حداقل برای مدتی تولید پروژه ها را متوقف کنند؟ آیا باید حتما جان همکار عزیز دیگری گرفته شود تا متوجه بحرانی بودن شرایط شویم؟!»
منبع:

1399/08/10
11:33:30
5.0 / 5
1693
تگهای خبر: تولید , دوربین , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است