درمان تومورهای پیشرفته با تولید سریع تر سلول های تی

درمان تومورهای پیشرفته با تولید سریع تر سلول های تی به گزارش شاه بلاگ پژوهشگران آمریكایی، متد جدیدی را برای تولید سلول های تی عرضه كرده اند كه می تواند كار خویش را سریع تر و كارآمدتر از روش های دیگر انجام دهد.


به گزارش شاه بلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از ساینس دیلی، سلول های تی منتقل شده به بدن بیماران می توانند به نجات و ادامه بقای بیماران کمک کنند و حتی به درمان بیمارانی بپردازند که به تومورهای پیشرفته مبتلا هستند. باآنکه این روش موثر است اما تولید سلول های تی که برای کمک به این بیماران لازم هستند، ماه ها زمان می برد. طولانی شدن زمان تولید، درمان را برای بیشتر بیمارانی که به درمان فوری نیاز دارند، ناکارآمد می سازد.
پژوهشگران "دانشگاه پزشکی کارولینای جنوبی"(MUSC) در بررسی جدیدی تلاش دارند تا در آینده نزدیک، متد جدیدی را برای تولید سریع تر سلول های تی عرضه کنند.
سیستم ایمنی بدن انسان، دو نوع اصلی از سلول تی را شامل می شود که "CD4" و "CD8" نام دارند. پژوهشگران در این پروژه با استفاده از سلول های معروف به "Th17" که زیرمجموعه سلول های تی CD4 هستند، زمان مورد نیاز برای ساخت سلول های تی را از چند ماه به کمتر از یک هفته کاهش دادند.
"هانا نوشلمان"(Hannah Knochelmann)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: ما به مقدار کمی از سلول های Th17 نیاز داشتیم تا انواع متفاوتی از تومورها را به صورت موثر از بین ببریم. این روش می تواند نقطه عطف جدیدی برای کمک به سلول درمانی بیمارانی باشد که به متاستاز بیماری گرفتار شده اند.
"کریستال پاولوس"(Chrystal Paulos)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: آنچه در یافته های ما مورد توجه قرار می گیرد، این است که ما می توانیم بر این پلت فرم تکیه نماییم تا سلول های تی را به بیماران سراسر جهان انتقال دهیم.
وی ادامه داد: هدف پژوهشگران از عرضه این داده ها این است که پزشکان را ترغیب کنند که متد جدیدی برای ایمنی درمانی در نظر بگیرند. این روش درمانی، قابلیت تطبیق پذیری زیادی دارد. اگر بتوانیم یک عامل شناسایی برای تومور عرضه دهیم تا تومور قابل هدف گیری باشد، این درمان موثر خواهد بود. از این روش درمانی می توان هم برای درمان بیمارانی بهره برد که تومور مایع دارند و هم بیمارانی که تومور آنها جامد است.
این پژوهش، در مجله "Cancer Research" به چاپ رسید.
منبع:

1399/08/12
14:43:29
5.0 / 5
1266
تگهای خبر: پژوهش , پیشرفت , تولید , جهان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است