زندگی نگاره بهمن فرمان آرا فرا می رسد

زندگی نگاره بهمن فرمان آرا فرا می رسد شاه بلاگ: «هفتاد و پنج سالِ اول به روایت بهمن فرمان آرا» تألیف محسن آزرم منتشر می شود.


به گزارش شاه بلاگ به نقل از ایسنا، این کتاب که زندگی نگاره بهمن فرمان آرا، هنرمند فیلم ساز است، روایت او از کودکی تا هفتاد و چندسالگی را شامل می شود. وی در این کتاب به مرور کامل فیلم هایش و این که چگونه شد ساخته شدند، پرداخته است.
در قسمتی از این کتاب که در نشر گیلگمش منتشر خواهد شد، می خوانیم: در خانه تک و تنها نشستم روی صندلی. خیره شدم به دیوار روبه رو. سال ها قبل که رفته بودم دانشگاه یواس سی درس سینما بخوانم به این فکر نکرده بودم که امکان دارد، روزی هر فیلمنامه ای که برای تصویب می دهم بگویند نه. فکر نکرده بودم ممکنست کل کارنامه فیلم سازی ام همان دو فیلمی باشد که پیش از انقلاب ساخته ام. دومی هم که فقط سه روز روی پرده رفته بود. کنار آمدن با این حقیقت اصلاً آسان نبود.
همین طور که نشسته بودم روی آن صندلی آفتاب کم و کمتر شد. غروب که به بازار آمد هنوز روی همان صندلی به دیوار روبه رو نگاه می کردم. آفتاب که رفت ایده ای به ذهنم رسید: کارگردانی دلش می خواهد فیلم بسازد، اما به هر دری که می زند فایده ندارد. فکر می کند باید فیلمی درباره مردن خودش بسازد.
بهمن فرمان آرا، کارگردان و فیلم نامه نویس، متولد ۳ بهمن سال ۱۳۲۰ در تهران است. وی در کارنامه هنری اش ساخت فیلم هایی همچون «بوی کافور عطر یاس»، «خانه ای روی آب»، «یه بوس کوچولو»، «خاک آشنا»، «شازده احتجاب» و «دلم می خواد» را دارد و بتازگی فیلم «حکایت دریا» را اکران آنلاین کرده است.
منبع:

1399/09/25
22:29:58
5.0 / 5
768
تگهای خبر: آنلاین , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است