محققان انگلیسی مطرح كردند

بهبود تمركز با نوشیدن چای

بهبود تمركز با نوشیدن چای محققان ˮدانشگاه نیوکاسلˮ انگلیس در مطالعه اخیرشان اظهار کرده اند، نوشیدن پنج فنجان چای در روز سبب بهبود تمرکز و مدت زمان واکنش نشان دادن در افراد بالای ۸۵ سال می شود.


به گزارش شاه بلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، یافته های محققان نشان داد افراد مسنی که بیشتر از پنج فنجان چای در روز می نوشند عملکرد مغزی بهتری دارند و دامنه تمرکز و توجه آنها هم بیشتر است.
در این مطالعه مشخص شد افرادی که از نوشیدن چای لذت می بردند و بیشتر از پنج فنجان در روز چای می نوشند تمرکز بیشتری دارند و به شکلی از بازه زمانی توجه بالایی برخوردار می باشند.
محققان همینطور اعلام کردند، مهارت های روانی این گونه افراد هم بهتر است. محققان دریافتند این گونه افراد در آزمایشات دقت و سرعت در واکنش نشان دادن عملکرد بهتری دارند که این امر می تواند به آنها در انجام فعالیتهای روزمره مانند تکمیل جورچین یا پازل جیگسا(Jigsaw puzzle)، دوزندگی یا رانندگی کمک نماید.
تحقیقات قبلی هم فواید چای بر سلامتی افراد را نشان داده بود که مصرف چای به کاهش فشار خون و کلسترول و حتی امکان دارد به کاهش وزن کمک نماید. در این مطالعه دکتر "ادوارد اوکلو"(Edward Okello) محقق مرکز تحقیقات تغذیه انسانی دانشگاه نیوکاسل برای درک بهتر تأثیر این نوشیدنی بر مغز آزمایش جدیدی انجام داد.
محققان با مطالعه عادات نوشیدن چای در افراد بالای ۸۵ سال دریافتند افرادی که بیشتر از پنج فنجان چای در روز می نوشند(با شیر یا بدون شیر) در بعضی آزمایش های شناختی عملکرد بهتری دارند.


محققان برای انجام این مطالعه از داده های مطالعه" نیوکاسل ۸۵+"(Newcastle ۸۵+) که در آن بیشتر از ۱۰۰۰ فرد بالای ۸۵ سال از نیوکاسل و ناحیه تاینساید شمالی در آن شرکت کرده اند، استفاده کردند. این مطالعات از سال ۲۰۰۶ شروع شده و تابحال هم ادامه دارد و ۲۰۰ نفر از شرکت کنندگان آن هم طی این مدت ۱۰۰ ساله شده اند.
با بررسی مصرف چای سیاهی معروف به کاملیا سیننسیس(Camellia sinensis)، محققان به دنبال شواهدی برای به دست آوردن اطلاعاتی از نقش محافظتی آن در مقابل کاهش شناختی بودند.
آنها دریافتند که مصرف بیشتر چای با بهبودی مهارت توجه و سرعت روانی-حرکتی قابل توجهی در انجام کارهای پیچیده مرتبط می باشد. اما آنها هیچ ارتباطی بین مصرف چای و اندازه گیری های کلی حافظه یا نحوه عملکرد حافظه در انجام کارهای سرعتی ساده مشاهده نکردند.
محققان اظهار داشتند، این یافته ها بدان مفهوم است که در هر رژیم غذایی که هدف آن بهبود توجه و سرعت روانی-حرکتی سالمندان است، چای سیاه باید برای افراد بسیار مسن در نظر گرفته شود.
دکتر اوکلو اظهار داشت: حالا می دانیم که نوشیدن یک فنجان چای علاوه بر آنکه عطش را برطرف می کند سبب بهبودی دامنه توجه افراد بالای ۸۵ سال هم می شود.
منبع:

1399/10/11
18:41:59
0.0 / 5
969
تگهای خبر: دانش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است