بررسی دقیق اطلاعات بیمار با كمك یك ابزار نوین

بررسی دقیق اطلاعات بیمار با كمك یك ابزار نوین شاه بلاگ: هم اکنون ابزارهای زیادی وجود دارد که به افراد در بخش های مختلف زندگی روزمره کمک می کنند، برای مثال گوگل مپس به افراد بهترین مسیر برای رسیدن به مقصد را نشان داده است و برنامه اسپاتیفای هم برنامه ای ایده آل برای گوش دادن به موسیقی است. حتی در دنیای پزشکی هم محققان در حال توسعه سیستم هایی هستند که کار پزشکان را راحتتر می کند.


به گزارش شاه بلاگ به نقل از ایسنا و به نقل اینوویشن اوریجینز، پزشکان و پرستاران دائماً از بیماران و به خصوص بیمارانی که حال وخیمی دارند، بازدید می کنند و متناسب با شرایط آنها تصمیمات مختلفی می گیرند.
هنگامی که آنها درمان مناسب را انتخاب کنند، بیماران می توانند سریعتر بهبود یابند و خطر مرگ بیماران کاسته می شود. راهنماهای پزشکی و چک فهرست هم از قبل وجود دارد که در این حوزه به کادر درمان کمک می نماید، اما در واقع این موارد همیشه کمک کننده نیستند؛ چونکه در بعضی موارد کادر درمان مجبور به انتخاب سریع یک درمان هستند و کادر پزشکی وقت کافی ندارند که این دستورالعمل ها را دقیق بررسی نمایند. چک فهرست هم حتی در این موارد چندان برای کادر درمان کارآمد نیست.
به تازگی "اشلی دی بی" (Ashley De Bie) و "شان نان" (Shan Nan) از دانشگاه صنعتی آیندهوون (TU / e) هلند ابزاری دیجیتال را برای متخصصان مراقبت های بهداشتی بوجود آورده اند. این ابزار"TraceBook" نام دارد و داده های سیستم های مختلف (داروخانه ها، نتایج آزمایشگاه و داده های پزشکی) را جمع آوری می کند و سفارش های شخصی متناسب با شرایط بیمار را عرضه می دهد.
TraceBook روی تلفن ها، تبلت ها و لپ تاپ کار می کند. این ابزار با کمک الگوریتم ها داده های بیمار را تجزیه و تحلیل می کند و سفارش های علمی را به عرضه دهندگان خدمات بهداشتی عرضه می دهد.
"دی بی" که یک متخصص مراقبت های ویژه داخلی است، این ابزار را در "بیمارستان کاترینا" آزمایش کرده است. او برای انجام این مطالعه از چک فهرست استاندارد کاغذی و این ابزار جهت بررسی بیشتر از ۴۰۰ بیمار بهره برد تا بتواند تفاوت عملکرد این دو ابزار را نشان دهد.
این تحقیق نشان داد که TraceBook بهتر از چک فهرست استاندارد عمل می کند. گاها عرضه دهندگان خدمات بهداشتی اطلاعات مهم را نادیده می گرفتند که اگر در نظر بگیرند، بهتر می توانند ارزیابی کنند که انجام معاینه یا کدام درمان مورد نیاز و ضروری می باشد. با انجا این کار بیماران زمان کمتری را در بیمارستان سپری کردند و سطح درد آنها کاهش یافت؛ چونکه مسکن بیشتری تجویز می شد و از آنتی بیوتیک های کمتری (غیرضروری) استفاده می شد. TraceBook حالا در بیمارستان نظامی در چین هم مورد آزمایش قرار گرفته است. به قول محقق "شان نان" چینی ها هم از عملکرد این ابزار راضی هستند.
منبع:

1399/10/12
23:27:42
0.0 / 5
1196
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است