شناسایی دو نوع جدید از ویروس كرونا در آمریكا

شناسایی دو نوع جدید از ویروس كرونا در آمریكا به گزارش شاه بلاگ دانشمندان در اوهایو آمریکا دو سویه جدید و جهش یافته از ویروس کووید-19 یافته اند که با دو نوع قبلی شناسایی شده در انگلیس و آفریقای جنوبی متفاوت می باشد و توانایی انتقال و شیوع بیشتری دارد.


به گزارش شاه بلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، طبق گزارش اولیه "گیزمودو"، دانشمندان مستقر در اوهایو آمریکا دو نوع جدید از ویروس کرونا کشف کرده اند.
تیمی از دانشمندان دانشگاه ایالتی اوهایو جهش های جدیدی را در ویروس کووید-19 کشف کرده اند که مانند سایر سویه های شناسایی شده تاکنون، افراد بیشتری را آلوده می کند. این بدان مفهوم است که این سویه های جدید می توانند با سرعت بیشتری در یک جمعیت خاص گسترش یابند و پتانسیل نگران کننده ای برای افزایش تعداد ابتلاهای جدید در ایالات متحده ایجاد می کنند؛ کشوری که به شدت با این بیماری دست به گریبان است و هر روزه آمار بالایی در تعداد ابتلاهای جدید و قربانیان دارد.
محققان می گویند سویه دوم ویروس کرونا که در آمریکا شناسایی شده است، واگیرتر از سویه های قبلی است.
گزارش گیزمودو می گوید یکی از این دو سویه جدید ویروس کرونا فقط در یک نفر مشاهده شده است، این بدان مفهوم است که فعلا نمی توان حدس زد که تا چه میزان قابلیت شیوع دارد. اما محققان کشف کردند که این سویه، جهش مشابهی با سویه B.1.1.7 دارد که ماه گذشته شاهد به وجود آمدن آن در انگلیس بودیم.
اما سویه جدید دوم با سرعت بیشتری در کلمبوس اوهایو در حال گسترش است. این سویه شامل ترکیبی کشنده از جهش ها است که بعضی از آنها قبلاً هیچگاه دیده نشده اند و قابلیت انتقال ویروس را به شکل قابل ملاحظه ای افزایش داده اند.
با این وجود دانشمندان هنوز تصویر کاملی از این سویه های جدید ندارند. مطالعه آنها هنوز در دست آماده سازی برای چاپ است، این بدان معناست که یافته های آنها هنوز در جامعه علمی ارزیابی کاملی نشده است.
"پیتر موهلر" نویسنده و مدیر ارشد علمی از مرکز پزشکی "وکسنر" ایالت اوهایو در یک خبرنامه مطبوعاتی اظهار داشت: مهم می باشد که ما نسبت به این سویه های جدید تا حصول اطلاعات بیشتر واکنش بیش از اندازه نشان ندهیم.
محققان می گویند هنوز هیچ گونه ارتباطی میان این سویه های جدید با افزایش مرگ و میر وجود ندارد.
"موهلر" اضافه کرد: ما باید تاثیر جهش ها را در انتقال ویروس، شیوع آن در جامعه و اینکه آیا تاثیر قابل توجهی بر سلامت انسان دارد، درک نماییم.
نیازی به گفتن نیست که نوع واگیردارتر ویروس کرونا موج جدیدی در تعداد ابتلاهای جدید بوجود می آورد که متعاقب آن فشار به مادر درمان افزایش می یابد.
دانشمندان هنوز سویه جدیدی را که کشنده تر باشد، شناسایی نکرده اند که این در مورد همه سویه های جدید شناسایی شده در انگلیس، آفریقای جنوبی و ایالات متحده صدق می کند.1399/10/25
19:49:23
0.0 / 5
1314
تگهای خبر: دانش , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است