با بررسی عكس های ماهواره ای؛

هوش مصنوعی حیات وحش در معرض انقراض را كشف می كند

هوش مصنوعی حیات وحش در معرض انقراض را كشف می كند محققان یک الگوریتم هوش مصنوعی ابداع نموده اند که با بررسی تصاویر ماهواره ای امکان شناسایی موارد در معرض انقراض حیات وحش را ممکن می کند.به گزارش شاه بلاگ به نقل از نیواطلس، با استفاده از این الگوریتم همینطور می توان سیر حرکت و جابجایی حیوانات مختلف را هم با استفاده از تصاویر ماهواره ای بررسی و پیش بینی نمود.
پیش از این بررسی و پیگیری مسیر حرکت حیوانات از راه تصاویر ماهواره ای تنها در صورت نشانه گذاری آنها ممکن بود. اما این فناوری هوش مصنوعی احتیاج به نشانه گذاری حیوانات برای کنترل مسیر حرکت حیوانات در طبیعت را برای نخستین بار از بین می برد.
پژوهشگران انگلیسی از این تکنولوژی هوش مصنوعی برای کنترل رفت و آمدهای دسته های بزرگ فیل های در معرض انقراض در قاره آفریقا بهره برده اند. این موجودات می توانند از درون چمنزارهای در معرض دید، زمین های جنگلی پوشیده و هر پوشش گیاهی دیگری عبور کنند، ازاین رو استفاده از تصاویر ماهواره ای برای شناسایی آنها از فضا حل چالش های منحصر به فردی را ممکن می کند.
الگوریتم هوش مصنوعی جدید تصاویر ماهواره ای با کیفیت را در عرض چند دقیقه اسکن می کند و حیواناتی را که شاید توسط انسان در عکس ها قابل شناسایی نباشند، شناسایی می کند. این الگوریتم با بررسی تصاویر دیگر می تواند وجود یا عدم وجود تک تک حیوانات را در آنها کشف کند.
با توجه به اینکه از دهه ۷۰ میلادی به این سو حدود دو سوم گونه های مختلف حیات وحش جهان از بین رفته، استفاده از این الگوریتم می تواند جلوی خسارت های بیشتر را به طبیعت بگیرد.


منبع:

1399/11/03
13:55:04
0.0 / 5
1051
تگهای خبر: پژوهش , تكنولوژی , جهان , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است