آزمایش كابین های خورشیدی ضد آب و سرما برای بی خانمان ها

آزمایش كابین های خورشیدی ضد آب و سرما برای بی خانمان ها یکی از شهرهای آلمان به دنبال آزمایش کابین ها یا خوابگاه های خورشیدی ضد باد و ضد آب برای بی خانمان های این شهر است و اگر این خوابگاه های خورشیدی در گرم و ایمن نگه داشتن افراد بی خانمان موفق باشند، ممکنست در سراسر این کشور مورد استفاده قرار گیرند.


به گزارش شاه بلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، بسیاری از ما نمی توانیم بی خانمان بودن را تصور نماییم. تنها لحظه ای فکر کردن در مورد آن کافی است تا پریشان و ناراحت شویم. با این وجود، مسئله بی خانمانی یک واقعیت تلخ برای میلیون ها نفر در سراسر جهان است.
طبق برآوردهای انجام شده در کشور آلمان در سال ۲۰۱۶ تخمین زده شده است که حدود ۸۶۰ هزار نفر بی خانمان در آلمان وجود دارد. این تعداد کمی نیست و نشان دهنده یک معضل بزرگ است.
اکنون یک شرکت با معرفی یک کابین خورشیدی ضد آب و ضد باد که افراد بی خانمان می توانند به آسانی به آن دسترسی داشته باشند، در حال کوشش برای ایجاد تغییر در زندگی آنان است. این شرکت موسوم به "اولمر نست"(Ulmer Nest) در شهر "اولم" واقع در ۱۲۰ کیلومتری غرب شهر مونیخ واقع شده است.
این کابین ها در تاریخ هشتم ژانویه سال ۲۰۲۰ عرضه شدند و در صورت اثبات مفید و موفقیت آمیز بودن، می توانند در سراسر کشور آلمان پخش شوند و مورد استفاده قرار گیرند.
این کابین ها از چوب و فولاد تولید شده اند و دو نفر ظرفیت دارد. شرکت "اولمر نست" ادعا می کند که این کابین ها ضمن تامین هوای تازه، از افراد در مقابل سرما، باد و رطوبت محافظت می کنند.
این کابین ها همین طور با عدم تعبیه هیچ دوربینی از حریم خصوصی افراد محافظت می کنند. در عوض، یک سنسور حرکتی هنگام باز شدن درب های کابین ها به مددکاران اجتماعی اطلاع می دهد. این حسگرها کمک می کنند تا مددکاران اجتماعی برای تمیز کردن این کابین ها پس از هر بار استفاده اقدام نمایند و در صورت نیاز به کمک، به افراد کمک کنند.


این کابین همین طور دارای یک شبکه رادیویی هستند که افراد بی خانمان می توانند از آن برای تماس با تیم ناظر بر کابین ها استفاده کنند. شبکه رادیویی به سبب مزیت دسترسی بهتر نسبت به شبکه های تلفن همراه انتخاب شده است.
این کابین ها همین طور مجهز به صفحات خورشیدی برای تامین گرمایش از یک منبع انرژی تجدیدپذیر هستند.
شرکت "اولمر نست" امیدوار است که کابین های آنها از افراد بی خانمان در مقابل سرمازدگی در سردترین شب های آلمان محافظت کند و تاکید می کند که این طرح جایگزینی برای اقامت در یک گرم خانه یا خانه امن نیست، بلکه آخرین گزینه برای کسانی است که واقعاً جایی برای رفتن ندارند.
می توان امیدوار بود که این کابین ها به زودی سودمندی خودرا به اثبات برسانند و در گوشه و کنار خیابان های جهان جایی برای خود پیدا کنند.1399/11/07
23:33:39
0.0 / 5
1078
تگهای خبر: تاریخ , تولید , جت , جهان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است