آغاز ساخت هتل فضایی دارای گرانش مصنوعی ناسا

آغاز ساخت هتل فضایی دارای گرانش مصنوعی ناسا شاه بلاگ: یکی از شرکت های زیرمجموعه ناسا ساخت نخستین هتل فضایی مداری دارای جاذبه مصنوعی را آغاز نموده است تا میهمانان آن از پیاده روی های فضایی لذت ببرند.


به گزارش شاه بلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، شرکت "اوربیتال اسمبلی"(Orbital Assembly) که یک شرکت بزرگ ساخت و ساز فضایی است، اهداف خودرا جهت راه اندازی مرحله بعدی اکتشاف انسانی در فضا اعلام نمود.
بطور خلاصه، این شرکت که توسط پیشکسوتان ناسا اداره می شود، می خواهد با عنایت به رویدادی موسوم به "مجمع اول"(First Assembly) به سرعت یک هتل فضایی قابل سکونت را در مدار نزدیک زمین سرهم بندی کرده و بسازد که آنقدر سریع می چرخد که بتواند جاذبه مصنوعی را برای مهمانان، دانشمندان، فضانوردان و غیره ایجاد نماید.
این شرکت بعنوان یک پروژه چند مرحله ای برای ساخت نخستین ایستگاه فضایی دارای جاذبه مصنوعی، حالا رسماً راه را برای سرمایه گذاران باز گذاشته است تا در این پروژه با قیمت ۰.۲۵ دلار برای هر سهم تا اول آوریل ۲۰۲۱ شریک شوند.
این سازه مشابه با مفهوم "فون براون" برای ایستگاه های فضایی است. جایی که یک زیستگاه فضایی به شکل چرخ یا دونات ایجاد می شود تا با سرعت زاویه ای آنقدر زیادی بچرخد که بتواند جاذبه مصنوعی را برای سرنشینان ایجاد نماید. هدف شرکت"اوربیتال اسمبلی" ساخت یک "ایستگاه فضایی وویجر"(VSS) به شکل حلقه با قطر ۲۰۰ متر و توانایی ایجاد جاذبه مصنوعی در سطح جاذبه ماه است.
با این وجود "جان بلینکو" مدیرعامل و رئیس "اوربیتال اسمبلی" توضیح داد که بااینکه که درب های این شرکت و این ایستگاه فضایی به روی برنامه های علمی، نظامی و سایر فعالیتهای راهبردی باز است، اما هدف اصلی آن تسریع در فعالیتهای تجاری در فضا با آزمایش و ساخت فناوری مورد نیاز برای زیستگاه های طولانی مدت انسان در فضا است.
منبع:

1399/11/11
21:43:04
0.0 / 5
971
تگهای خبر: دانش , فضا , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است