اعلام آرای پنج فیلم مورد پسند مردم در فجر

اعلام آرای پنج فیلم مورد پسند مردم در فجر هنوز ساعتی از مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر نگذشته و بنظر می رسد داستان سیمرغ مردمی جشنواره امسال ادامه دار باشد.


به گزارش شاه بلاگ به نقل از ایسنا، از چند روز قبل انتقادهایی نسبت به شیوه رأی گیری امسال فیلم های جشنواره فجر از دید تماشاگران مطرح و تهیه کننده فیلم «ابلق» که حالا برنده سیمرغ مردمی جشنواره شده، ضعف سیستم سامانه سمفا و اشکال داشتن روش رأی گیری را عاملی برای بی اعتبار شدن این جایزه مهم جشنواره عنوان نمود.
محمدحسین قاسمی البته تاکید داشت که این ضعف ها را باتوجه به بررسی هایی که انجام داده و گزارش هایی که دریافت کرده مطرح می کند، اما به هر حال دبیرخانه جشنواره بعد از آن اعلام نمود که برخی مشکل های به وجود آمده در سیستم رأی گیری برطرف می شود.
ساعاتی پیش از شروع مراسم پایانی هم اعلام گردید که در طول برگزاری جشنواره حدود 5٪ آرای 3 فیلم، غیرصحیح بودند اما این مقدار در ساعات پایانی به رقم قابل توجهی رسید که در امتیاز نهایی، منظور نخواهند شد.
بدین سان با شمارش آراء فیلم «ابلق» بعنوان برترین فیلم از «نگاه» تماشاگرها اعلام گردید.
البته پرفروش ترین فیلم طبق سامانه سمفا «شیشلیک» با فروش 17959 بلیت بوده و «ابلق» حدود 300 بلیت کمتر فروخته است.
با این وجود در نخستین واکنش ها برای این جایزه، محمد حسین مهدویان کارگردان «شیشلیک» با انتقاد از "استفاده فکر نشده از سامانه سمفا و کنار گذاشتن نظارت صنفی خانه سینما" در صفحه شخصی اش نوشت: «ماجرای دست کاری در آرای مردمی جشنواره در سه روز آخر رأی گیری، پس از پیگیری عوامل فیلم ها و رسانه ها با یک توضیح غیرشفاف از طرف ستاد جشنواره و ابطال شبانه برخی از آراء سرهم بندی شد.»
در این زمینه جزئیات رأی های پنج فیلم در بخش آرای مردمی در یک جدول از طرف جشنواره انتشار یافته است.

1399/11/23
13:15:34
0.0 / 5
737
تگهای خبر: سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است