معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد:

ایجاد بیش از ۴۱ هزار شغل جدید در شهرك های صنعتی در سال ۹۹

ایجاد بیش از ۴۱ هزار شغل جدید در شهرك های صنعتی در سال ۹۹ معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از ایجاد 41 هزار و 501 شغل جدید در شهرک های صنعتی سراسر کشور در سال 99 آگاهی داد.


«علی رسولیان» امروز (سه شنبه) در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا اضافه کرد: عمده این مشاغل در زمینه های فلزی، شیمیایی، غذایی، آشامیدنی، کانی های غیرفلزی، سلولزی، نساجی، خدمات و برق و الکترونیک بوده است.
وی اشاره کرد: این میزان اشتغال جدید در مقایسه با سال ۹۸ رشد ۳۰ درصدی نشان میدهد.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اشاره کرد: مطابق برنامه ریزی انجام شده، امسال دست کم سه هزار و ۵۰۰ طرح با اشتغال ۵۵ هزار نفری از محل راه اندازی بنگاه های اقتصادی در شهرک های صنعتی سراسر کشور به بهره برداری می رسد.
وی درباب راه اندازی واحدهای جدید، توضیح داد: فعالان اقتصادی با مراجعه به سامانه بهین یاب وزارت صنعت، معدن و تجارت، ابتدا به سراغ واحدهای راکد و سپس واحدهایی می روند که به سبب بدهی تحت تملک بانک ها درآمده است و اولویت بازفعال سازی با آنهاست و در غیر این صورت مجوز ایجاد واحدهای جدید داده می شود.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: سال قبل چهار هزار و ۵۱۳ هکتار زمین برای فعالیت ۱۰ هزار و ۶۲۷ بنگاه های اقتصادی جدید در شهرک های صنعتی واگذار شد.
وی بیان داشت: این آمار در مقایسه با سال ۹۸ رشد ۸۲ درصدی از نظر زمین واگذار شده و رشد ۸۳ درصدی از نظر تعداد بنگاه ها داشته است.
رسولیان گفت: حدود ۱۰ هزار بنگاه اقتصادی با پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰ درصد در شهرک های صنعتی وجود دارد که اگر بطور متوسط ۲۰ شغل در هر یک از آنها ایجاد شود، به اشتغال ۲۰۰ هزار نفری خواهد انجامید.
به گزارش شاه بلاگ به نقل از ایرنا، سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و شرکت های استانی تابعه آن حالا با داشتن ۸۲۳ شهرک و ناحیه صنعتی و سه منطقه ویژه اقتصادی درحال بهره برداری، ۷۸ شهرک و ناحیه صنعتی تخصصی، ۶ شهرک فناوری، ۳۸ مرکز خدمات فناوری و کسب وکار، دو مجتمع فناوری اطلاعات و خدمات نرم افزاری، ۹۰ هزار و ۷۴ قرارداد منعقده و بهره برداری از ۴۶ هزار و ۸۲۲ واحد صنعتی و سه هزار و ۷۸ واحد کارگاهی، زمینه اشتغال مستقیم ۹۴۱ هزار و ۵۵۸ نفر را در سراسر کشور فراهم نموده است.


1400/01/24
20:55:58
5.0 / 5
774
تگهای خبر: پیشرفت , جت , خدمات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است