توسعه دستگاههای ردیابی فعالیت مغز به منظور درمان بیماری های مغزی

توسعه دستگاههای ردیابی فعالیت مغز به منظور درمان بیماری های مغزی شاه بلاگ: تعدادی از پژوهشگران به تازگی در حال توسعه دستگاههای جدیدی هستند که می توانند فعالیت مغز افراد را در هر حالت ردیابی کنند که این امر به توسعه درمان های بهتری برای بیماری هایی مانند اختلالات مغزی منجر خواهد شد.


به گزارش شاه بلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از آی او، با ظهور ساعتهای هوشمند و برنامه های تناسب اندام، ردیابی فعالیت روزانه بدن امری کاملاً رایج شده است اما این در شرایطی است که توجه زیادی به ردیابی فعالیت مغز نمی گردد.
حالا دستگاههای قابل حملی برای انجام این کار در حال توسعه هستند. آنها روش های جدیدی برای درمان اختلالات عصبی مانند پارکینسون عرضه خواهند داد.
این پروژه توسط کنسرسیوم تازه تاسیس"Open Mind"رهبری می شود و آنها در این پروژه با محققان دانشگاه آکسفورد، دانشگاه کالیفرنیا سانفرانسیسکو، دانشگاه براون و کلینیک مایو همکاری می کنند.
یکی از چالش های درمان پارکینسون و سایر اختلالات عصبی محدود بودن داده های موجود درباره این بیماری ها است و این هم به این علت است که فعالیت مغز بیماران معمولاً فقط در یک کلینیک اندازه گیری می شود. این دستگاههای تحریک کننده عصبی برای پیگیری فعالیت مغزی بیماران در طول زندگی روزمره ساخته می شوند. سپس داده ها جمع آوری شده و توسط پزشکانی که می توانند ارتباط داده ها با علایم مربوطه را دریابند، تجزیه و تحلیل خواهد شد. با این کار محققان امیدوارند که بتوانند موضوعات اساسی اختلالات مغزی را بهتر درک کنند و درمان های بهتری را توسعه دهند.
دکتر "فیلیپ استار"(Philip Starr) محقق اصلی و جراح مغز و اعصاب دانشگاه کالیفرنیا سانفرانسیسکو اظهار داشت: بخشی از دلیل قابلیت انعطاف پذیر بودن دستگاه ما این است که محققان، نرم افزاری خاص را برای کنترل آن می نویسند و این کاری است که تنها شرکتهای ساخت دستگاه در گذشته انجام می دادند.
یکی از علل امیدوار کننده بودن این روش درمانی استفاده از تکنولوژی جدید است. دستگاههای تحریک کننده عصبی قابل حمل با تأمین جریان های الکتریکی کوچک به مغز کار می کنند. این تحریک می تواند مدارهای غیر طبیعی مغز را که منجر به ظهور علایم بیماری می شوند را مختل کند. این دستگاههای جدید برخلاف فناوری های موجود دارای قابلیت ضبط سیگنال های مغزی و تبدیل آنها به داده ها هستند که این کار جهت بررسی و درمان اختلالاتی مانند پارکینسون و صرع مفید می باشد و می تواند مواردی مانند افسردگی مزمن را هم درمان کند.1400/02/20
10:54:36
5.0 / 5
396
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است