وزیر صنعت، معدن و تجارت:

واگذاری ۶ هزار معدن راكد در كشور نقش مهمی در اشتغالزایی دارد

واگذاری ۶ هزار معدن راكد در كشور نقش مهمی در اشتغالزایی دارد به گزارش شاه بلاگ ایرنا- وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: طرح واگذاری ۶ هزار معدن راکد و نیمه فعال در کشور از راه مزایده عمومی نقش مهمی در اشتغالزایی در کشور و جذب سرمایه گذاری های جدید خواهد شد.


علیرضا رزم حسینی روز جمعه در حاشیه بازدید از کارخانه قند مروارید مهاباد در گفت گو با خبرنگاران اضافه کرد: از سال قبل معادنی که راکد بوده و یا مبادرت به مجوز فروشی می کردند شناسایی و برای فعال سازی و تولید از راه فرایند مزایده عمومی همزمان در سرتاسر کشور به افراد حقیقی و حقوقی دارای صلاحیت جهت سرمایه گذاری جدید واگذار خواهد شد.
وی بیان نمود: واگذاری این معادن غیرفعال فرصت خوبی برای سرمایه گذاران ایجاد خواهد نمود و زمینه اشغالزایی و درآمد پایدار را برای مردم فراهم خواهد نمود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه فعال سازی معادن علاوه بر ایجاد اشتغال، باعث رونق اقتصادی مناطق هم می شود اضافه کرد: با احیای یک معدن متروکه و غیرفعال نخستین اتفاق، ایجاد شغل برای اهالی روستا است و معتقدیم باید به دنبال ایجاد کسب و کار در روستاها و شهرهای دورافتاده باشیم تا مهاجرت شکل معکوس پیدا کند.
رزم حسینی افزود: فرایند واگذاری به صورت قانونی در سامانه ستاد (مزایده ها و مناقصات دولت) صورت خواهد گرفت و اعضای تشکل ها و نمایندگان وزارت صمت برامر مزایده نظارت کامل خواهند داشت از اینرو امک هیچگونه رانت و یا تخلف قانونی میسر نیست.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه این مزایده برای نخستین بار در کشور انجام می شود، افزود: متقاضیانی که در این مزایده برنده شوند اما کار اکتشاف، بهره برداری و فعال سازی معدن را انجام ندهند مجدداً معادن از آنها گرفته و باز از راه مزایده به افراد دارای صلاحیت واگذار می شود.
وی در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به اینکه آذربایجان غربی از لحاظ تولید از شرایط قابل قبولی برخوردار است، افزود: خیلی از شهرک های صنعتی سطح این استان احتیاج به توسعه و اهدای زمین دارد که با هماهنگی انجام شده با استانداری هر شهرک صنعتی که زمین در اختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار دهد این وزارت خانه نسبت به زیرساخت های آن اقدام خواهد نمود.
رزم حسینی افزود: سال جاری به لطف سرمایه گذاری انجام شده و در جهت تحقق شعار سال در خصوص رفع مانع زدایی در حوزه صادرات، عملکردی بهتری نسبت به سال قبل داریم و با برنامه ریزی انجام شده تلاش داریم این روند به رشد را ادامه دهیم.
علیرضا رزم حسینی، وزیر صنعت، معدن و تجارت شامگاه پنجشنبه در آغاز سفری ۲ روزه وارد آذربایجان غربی شد.
بازدید از پایانه مرزی تمرچین، جلسه با کولبران، بازدید از معدن زرشوران تکاب و افتتاح چندین واحد صنعتی در شهرستان های نقده، مهاباد، میاندوآب و بوکان از برنامه های روز نخست ( امروز جمعه) سفر وزیر صنعت به آذربایجان غربی است.
در ادامه سفر و در روز دوم، وزیر صنعت در جلسه گفت و گوی دولت و بخش خصوصی شرکت خواهد نمود و مشکلات فعالان اقتصادی این استان را خواهد شنید.منبع:

1400/03/07
23:18:32
5.0 / 5
283
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است