پخش فوتبال به سینماها جان می دهد؟

پخش فوتبال به سینماها جان می دهد؟ سخنگوی انجمن سینماداران تاکید می کند که در این روزهای کرونایی، پخش مسابقات تیم ملی فوتبال در سالن های سینمایی به رونق سینماها کمک می نماید.


در حالیکه بلیت فروشی در سینماها برای تماشای مسابقه های فوتبال در مرحله مقدماتی جام جهانی در بعضی سایت های فروش بلیت شروع شده است، محمدرضا صابری در گفت وگویی با ایسنا بیان نمود: برای انجام این کار نامه نگاری هایی با سازمان سینمایی انجام شده و سینماداران درخواست کرده اند که مجوز پخش فوتبال در سینما صادر شود.
او با اشاره به اینکه «هنوز جوابی به این درخواست داده نشده و منتظریم تا پاسخ آنرا در ایام آینده بگیریم»، اظهار داشت: پخش فوتبال در سالن های سینما در سالهای گذشته هم انجام می شد، اما هم اکنون شرایط فرق دارد و هم اکنون یکی از بهترین راه ها به جهت اینکه مخاطب متوجه شود سینماها باز هستند و شرایط مناسبی به لحاظ رعایت پروتکلهای بهداشتی دارند، همین پخش فوتبال در سینماها است. این مورد در شورای صنفی نمایش مطرح شده و دوستان تهیه کننده هم باوجود این که در سالهای گذشته نقطه نظراتی داشتند و مثلا باید درصدی از مبلغ بلیت فروشی به صاحبان فیلمها داده می شد، سال جاری موافق انجام این کار بودند.
وی افزود: امیدواریم نظر سازمان سینمایی هم مثبت باشد تا پخش فوتبال که در شرایط فعلی کمک حال خواهد بود صورت گیرد.
صابری در پاسخ به این که آیا هنوز فیلم جدیدی متقاضی اکران در سینما نشده است؟ اظهار داشت: هیچ فیلمی که بتواند پرمخاطب باشد درخواستی برای اکران ندارد و ما به دنبال این هستیم تا دو، سه فیلم پرفروش را روانه اکران نماییم. در اینباره پیشنهادهایی برای حمایت مطرح هستند و امیدوارم رئیس سازمان سینمایی مساعدت کنند تا صاحبان فیلمها برای اکران مجاب شوند. هم اکنون چند فیلم را در ژانرهای مختلف شناسایی کرده ایم که در صورت کمک و همراهی سازمان سینمایی میتوان آنها را در کنار فیلمهای فعلی روی پرده نمایش داد.
وی افزود: در ایام اخیر آمار فروش فیلمها نشان داده است که خوشبختانه شرایط حضور مخاطب در سینماها رو به رشد است و کم کم تماشاگران متوجه می شوند که سالن های سینما باز هستند و بررسی بعضی فیلمها هم نشان داده است مردم از تماشای فیلم خوب استقبال می کنند.
به گزارش شاه بلاگ به نقل از ایسنا، به نظر می آید برخی فیلم هایی که سال قبل هم برای اکران مدنظر بودند تا مخاطب را به سینما برگردانند همچنان جزء گزینه های اصلی سینمادارها برای رونق گیشه هستند.


منبع:

1400/03/14
13:05:20
5.0 / 5
287
تگهای خبر: جهان , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است