عضو فراكسیون جهش تولید مجلس:

همكاری سایپا و وزارت دفاع در جهت خوداتكایی و استقلال است

همكاری سایپا و وزارت دفاع در جهت خوداتكایی و استقلال است به گزارش شاه بلاگ عضو فراکسیون جهش تولید مجلس با اشاره به اینکه سایپا به دنبال خوداتکایی در صنعت خودرو است، اظهار داشت: همکاری سایپا و وزارت دفاع برای تولید قطعات خودرو در داخل، در جهت خوداتکایی و استقلال است.به گزارش شاه بلاگ به نقل از مهر به نقل از سایپا، حجت الاسلام والمسلمین جواد نیک بین نماینده کاشمر، برداسکن و خلیل آباد در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به بدعهدی شرکتهای خارجی در دوران تحریم و عدم تأمین قطعات خودرو در داخل عنوان کرد: پس از اتفاقات سالهای گذشته و خروج شرکتهای خودروساز خارجی از ایران مدیران سایپا در اقدامی پسندیده به سمت تولید خودرو های داخل رفتند.
وی اضافه کرد: در همین زمینه شاهد انعقاد قراردادهایی از جانب سایپا با شرکتهای دانش بنیان و وزارت دفاع و شرکتهای زیرمجموعه این وزارت خانه بودیم.
عضو فراکسیون جهش تولید مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این همکاری سایپا با شرکتهای قطعه ساز منجر گردید که امروز خیلی از قطعات خودرو در داخل طراحی و تولید شود، بعنوان مثال همه قطعات خودروی شاهین در داخل تولید می شود.
حجت الاسلام نیک بین تصریح کرد: ادامه همکاری سایپا با شرکتهای داخلی دانش بنیان صنعت خودروی ایران را متحول و جایگاه این صنعت را ارتقا می بخشد.
وی با تکیه بر این که طبعاً فواید این همکاری به نفع کشور و اقتصاد مملکت است، اضافه کرد: این اقدام باعث اشتغال و رونق تولید در کشور می شود، همینطور سایپا می تواند محصولات خویش را بیشتر صادر کند.
عضو فراکسیون جهش تولید مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با اتخاذ سیاست سایپای نوین ما شاهد خودکفایی، خوداتکایی و کاهش وابستگی به خارج برای واردات قطعات خودرو خواهیم بود.
حجت الاسلام نیک بین ضمن اشاره به پیشرفت های خوب وزارت دفاع در صنعت دفاعی، نظامی و حتی صنایع خودروی نظامی عنوان کرد: اساسا این پیشرفت های وزارت دفاع می تواند در صنعت خودروی کشور و همینطور شرکت سایپا مؤثر و باعث رشد و بالندگی توسعه صنعت خودروی کشور باشد.
وی تاکید کرد: امیدواریم همکاری سایپا با شرکتهای قطعه ساز در سال تولید، مانع زادیی و پشتیبانی ادامه داشته باشد و بیشتر از پیش شاهد ادامه این همکاری و افزایش تولید در کشور باشیم.


منبع:

1400/03/15
15:37:37
5.0 / 5
64
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است